+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Bahçe ve Bitki Forumunda Süs Bitkileri Sarılıcılar ve Çalılar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Süs Bitkileri Sarılıcılar ve Çalılar
  Süs Bitkileri , Sarılıcılar ve Çalılar
  Resim13 sarılıcılar.jpg
  Eski Cin geleneklerine gore guzel bir yasamin 3 ana maddesi varmis: bunlar mutluluk, bolluk ve uzun omurmus. Insanlar bamboo bitkisinin evlerine bu 3 nimeti getirdigine inanirlarmis (belki de hala inaniyorlardir cunku cin marketlerinde bamboo cok satiliyor).

  Birde bamboonun sayisi dadegisik seyleri ifade ediyormus:
  green-bamboo-in-forest.jpg
  3 bamboo: mutluluk, uzun omur ve bolluk
  6 bamboo: basari ve refah
  7 bamboo: saglik
  8 bamboo: buyumeyi ebedilestirmek
  10 bamboo: tamamlilik ve mukemmellik
  21 bamboo: bircok nimet

  Bamboolarin bakimi ise soyle:
  Ilik ortamlari seven bakimi cok kolay olan bir bitki olarak tanimlaniyor. Haftada bir suyunun degistirilmesi yeterli. Yeni konulan suyun ilik olmasi tavsiye ediliyor. Bamboonuzun sari bir renk almasini istemiyorsaniz direk gunes isigindan koruyun.

  Kesinlikle bamboonuzu kesmeyin. Bu onun sariya donusup olmesine yol acar. Cinlilerin inanisina gore bamboonun yapraklarinin kesilmesi gelecek olan sansi ve bereketi engellermis. Illada kesmek istiyorsaniz, kesmek yerine elinizle koparmaniz tavsiye ediliyor
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Çinlilerin insana bolluk, mutluluk ve şans getirdiğine inandıkları bamboo bitkisini çok satın almaktadırlar. Çinlilerin inanışına göre bamboo bitkisinin kesilmesi şansı ve bolluğu engelleyeceği için kesilmemesi gerektiğine illaki kesilmesi gerekiyorsa elle koparılmasını önerirler.
+ Yorum Gönder


sarılıcılar