+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Bahçe ve Bitki Forumunda Cezayir menekşesi hakkında bilgi Cezayir menekşesi nasıl bir ağaç Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Cezayir menekşesi hakkında bilgi Cezayir menekşesi nasıl bir ağaç
  Cezayir menekşesi

  Bahçemizin kullanmadığımız fakat boş görünmesini istemeğimiz alanlarını cezayir menekşesi ile kapatabilirsiniz.işte size cezayir menekşesi hakkında kısa bir yazı ve tabi cezayir menekşesi resimleri.Yaprakları yaz kış dökülmez ve karşılıklı şekilde dizili bulunurlar. Mor, eflatun, beyaz renkte çiçekleri vardır. Çiçek yaprakları beş parçalıdır. Ilıman iklimde, nemli ve ışık alan yerlerde gelişir. Toprağı besin maddelerince zengin olmalıdır. Bahçede grup olarak yetiştirilebilir. Avrupa, Kafkaslar ve Türkiye’de doğal olarak yetişen türleri vardır.
  Kök salar ve saldığı yerde yeni bir bitki oluşturur. Geniş ve üstüne basılmayan mekanlarda, çok güneş ihtiyacı duymadan yeşil bölgeler oluşturmada kullanılabilir. 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  Yerleri örten bahçe bitkilerinin Ortak adıdır Cezayir Menekşesi. Yaprakları ne yaz ne kış dökülmez ve birbirinin yanında sıraya dizili haldedirler. Çiçekleri Mor ve Beyaz renktedir. Bu Menekşeler Ilıman İklimde güneş ve Işık alan yerlerde yetişirler.
+ Yorum Gönder


cezayir menekşesi nasıl yetiştirilir