+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Bahçe ve Bitki Forumunda Margarita bitkisi hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Margarita bitkisi hakkında bilgi
  Margarita bitkisi hakkında bilgi
  Kamkat Çincede altın portakal manasına gelir "gold orange".
  - Dünyada kabuğu ile beraber yenilen tek narenciye çeşididir.
  - Evlerde, salonlarda, balkonlarda yetiştirilebilen belki de tek meyve ağacı kamkatdır. Minyatür portakal olarak da bilinen kamkat, hem vitamin kaynağı hem de süs bitkisi olarak 5 yıldızlı otellerin iç mekan düzenlemesinde peyzaj malzemesi olarakda kullanılmaktadır
  Margarita bitkisi hakkında bilgi.jpg

  - Batı dünyası ile tanışması 19.yüzyıl ortalarında olmuştur.
  - Dünya da, Çin, Japonya, Amerika, Porto Riko, Guatemala, Kolombiya, Brezilya ve Güney Hindistan da yetişir. Ülkemizin çeşitli bölgelerinde yetiştirilmeye çalışıldıysa en iyi meyve oluşumu Rize ilinde sağlanmıştır.
  - Rize'ye 50-60 yıl önce Batum'dan gelmiş olan Kamkat uzun zaman nasıl değerlendirileceği bilinememiştir.
  - Ülkemize Japonya dan gelen meyveleri, İstanbul -Bursa gibi büyük şehirlerimizin marketlerinde yüksek fiyatla satışa sunulmuş değeri ve özellikleri bilinmediğinden talep görmemiştir.
  - Gürcistan sınırının açılması ile birlikte, gerek ülkemize gelen yabancılar gerekse Gürcistan'a gidenler bu meyveyi orada da görmüş, fiyatının Rusya'da 6 dolar olduğunu görmeleri ve Ruslar tarafından bu meyveye Doktor denilmesi üzerine üretime başlanmıştır
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Margarita bitkisi bir narenciye çeşididir. Margarita meyvesi dünyada kabuğu ile yenen tek narenciye meyvesidir. Evlerde balkonlarda ve bahçelerde yetiştirilebilmektedir. Hem meyve hemde süs bitkisi olarak kullanılan bu bu meyve vitamin deposudur.
+ Yorum Gönder


margarita bitkisi,  japon meyvesi