+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Bahçe ve Bitki Forumunda Aloe kaktüs ne zaman ekilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. GÜLNUR
  Devamlı Üye

  Aloe kaktüs ne zaman ekilir
  Aloe kaktüs ne zaman ekilir

  Aloe Vera Ekimi


  Aloe Vera Ekimi.jpg

  Aloe veranın (Sabırın) gövdesi ya yoktur veya 10-30 santimetre olabilir, şayet alt yaprakları kesilirse zamanla gövde ortaya çıkar. Bitkinin ortasından çıkan çiçek sapı 50-100 santimetre boyunu bulur ve bununda 15-35 santimetresine salkım şeklinde oldukça çok çiçek dizilmiştir. Çiçekleri silindir şeklinde 2,5-3,5 santimetre uzunluğunda www.alasayvan.net sapı ise 3-4,5 santimetre olup, çiçeklerin içinde esmerimsi sarı döllenme tozlukları bulunur.Yaprakları 40-60 santimetre uzunluğunda 6-10 santimetre eninde uca doğru sivrice, kenarlarında, seyrek şekilde dizilmiş tikenleri vardır ve grimsi yeşil veya mavimsi yeşil yaprakların üzerinde yer yer beyazımsı benekler bulunur.

  200'den fazla cinsi bulunmasına rağmen, şifalı özelliklere sahip yalnızca üç veya dört çeşidi vardır.Bunlardan en etkilisi Aloe Vera Barbadensis (Miller)'dir. "sarısabır" olarak da bilinen Aloe Vera kaktüse benzeyen zambakgiller (Liliaceae) familyasındandır. Tropik iklimlerde yetişen bu bitkinin anavatanı Afrika ve Yemen'dir.

  Aloe bitkisi 3 ana bölümden oluşmaktadır. Yaprağın kabuğu(photosynthesis), Latex (musilaj) yapışkan sarı sıvı ve jel tabakası(parenchyma). Bitki www.alasayvan.net yaklaşık dört yılda olgunlaştıktan sonra yapraklarının özü, içindeki jelin ve dış kabuğundaki özsuyunun karışımı ile % 100 doğal bir bitki suyu olarak ürün haline dönüştürülür.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Aloe vera bitkisi cilde çok fayda sağlamaktadır. Aloe vera bitkisi hem sivilcelerin tedavisinde hemde dökülen saçların daha sağlıklı ve daha güçlü olmasını sağlamaktadır. Aloe vera bitkisi en fazla 30 cm kadar uzamaktadır.
+ Yorum Gönder


bahçe kaktüsü