+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Bahçe ve Bitki Forumunda Petunya ne zaman ekilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Petunya ne zaman ekilir
  Petunya ne zaman ekilir

  Petunyalar petunya filizleri ve tohumlarından yetişebilir. İsterseniz bitkiyi direk olarak çiçek ve bitki satan mağazalardan satın alabilirsiniz. Petunyaları tohumdan yetiştirme durumunda iseniz, bilmeniz gereken şey tohumların filizlenmesi için yaklaşık 8 – 10 haftaya ihtiyaç duyması gerektiğidir. Tohumlar kabın üzerine iyice saçılmalıdır. Tohumlar çok küçük oldukları için idare etmek zordur, bu nedenle de filizleri ekmek daha rahat olacaktır. İlkbaharın gelmesiyle birlikte petunya bitkisinin gelişip büyümesi için uygun bir ortam bulmanız gerekmektedir. Bitkiyi çiçek yatağında yetiştirdiğiniz takdirde, bitkilerin arasında 15-20 santimlik bir mesafe bırakmaya özen gösterin. Eğer ki saksıda yetiştiriyor iseniz de 2 – 3 bitkiyi aynı saksıda orta kısımlara doğru ekerek yetiştirebilirsiniz.

  petunya-1.jpg
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Petunya çiçeği adını fransızcadan almış bir çiçektir. Petunya çiçeği patlıcangillerden bir bitkidir. Petunya bitkisi eskiden tütün olarak yetiştirilmekteydi günümüzdeki bütün petunya çeşitleri tütün çeşitlerindendir.
+ Yorum Gönder


petunya ne zaman dikilir,  petunya tohumu ne zaman ekilir,  petunya hangi ayda ekilir,  petunya ne zaman ekilir,  petunya çiçeği ne zaman ekilir,  PETUNYA tohumu nasıl ekilir