+ Yorum Gönder
Bahçe ve Bitki ve Bahçe ve Sebzeler Forumunda Çim Biçme Hakkında Bilgiler Doğru Çim nasıl Biçilir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Çim Biçme Hakkında Bilgiler Doğru Çim nasıl Biçilir?
  Çim Biçme Nasıl Gerçekleşir?
  Biçme
  Çim biçme, çimenlik alanlardaki en fazla zaman tüketen ve en önemli bakım uygulamaları arasında yer alan bir uygulamadır. Doğru gübrelemeyle birlikte gerçekleştirilen sık biçme uygulamaları, sık ve halı gibi güçlü bir çimenlik alanın gelişmesini destekler, zira çimlerin enine büyümesi teşvik edilmiş olur. Ayrıca çimleriniz güçlenir ve yıpranmalarla doğrudan baş edebilir. Doğru biçme zamanını belirlerken dikkat edeceğiniz şey, çim bitkisinin toplam boyunun üçte biri ilâ yarısından fazlasının kesilmemesidir. Biçme sırasında çimlerin çok daha fazlası alınırsa (radikal kesim) bitki hızla canlanamayacak kadar fazla yeşil alan yitirmiş olur. Ev bahçeciliğinde kesim boyu 3- 5 cm arasındadır. Buna göre 6-10 cm olmak üzere biçme uygulaması yapılmalıdır. Bunun haricinde, çimlerinizi ilkbaharda mümkünse haftada 1 veya 2 defa biçmeniz yararlı olacaktır 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Çimler uzadıkça biçilmesi gerekmektedir. Her hafta çimleri biçmeye özen göstermek gerekmektedir. Ve çimlerin biçilmesine nisan ayında başlanması gerekmektedir. Bahar mevsiminde çimlerin haftada iki defa biçilmesi çimlerin gürleşmesini sağlayacaktır.
+ Yorum Gönder


çim biçme nasıl yapılır,  çim ne zaman biçilir,  çim nasıl biçilir,  cimler ne zaman bicilir