+ Yorum Gönder
Bahçe ve Bitki ve Bahçe ve Sebzeler Forumunda Kelebek bahçesi nasıl yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kelebek bahçesi nasıl yapılır
  Kelebek bahçesi nasıl yapılır"

  Bahçenizde kelebeklerin uçuşmasını ister misiniz? Kelebek bahçeleri günümüzde en popüler hobiler arasında.
  Kelebekler bahçenize ve size sevinç, mutluluk ve enerji verir. Depresyonu azaltır. İşte bahçenizi kelebek dostu yapmanız için bazı ipuçları…
  Öncelikle kelebeklerin nasıl bitkilerden hoşlandığını bilemek ve buna göre bahçenizi düzenlemek gerekir. Ayrıca ne tür kelebekler görmek istediğiniz de önemli. İstediğiniz türde kelebeği çekebilmek için o türün sevdiği bitkilerle donatmalısınız bahçenizi.

  kelebek bahcesi.jpg


  Kelebekler güneşi severler. Bahçeniz rüzgara karşı korunaklı olmalı. Kelebeklerin kendilerini ısıtabilmeleri için mutlaka güneşe ihtiyaçları vardır. Rüzgardan korunabilmek için de bahçenize çeşitli taşlar yerleştirebilirsiniz. Kelebekler bu taşların arasına yerleşebilirler.

  Kelebeklerin de bizim gibi suya ihtiyaçları vardır. Bir çamur birikintisi, ya da bir koca su mutlaka bahçenizin bir köşesinde bulusun.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Son zamanlarda kelebek bahçeleri çok moda olmuştur. Kelebekler insana neşe ve sevinç katmaları bakımından insanlar bahçelerine kelebeklerin dolmasını istemekteler. Kelebek bahçesi isteyenler kelebeklerin sevdikleri bitkileri bahçelerine ekmeli ve suya duyulan ihtiyaçlarını karşılamak için bir süs havuzu yaptırabilirsiniz.
+ Yorum Gönder