+ Yorum Gönder
Bahçe ve Bitki ve Bahçe ve Sebzeler Forumunda Fransız balkon ve kat bahçesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Fransız balkon ve kat bahçesi
  Fransız balkon ve kat bahçesi


  Fransız balkon dışarıya çıkıp tam olarak oturamayacağınız masa sandalye koyup ferahlayamayacağınız balkon tipidir.Bunlar pencereleri dışına hava alma amaçlı yere kadar pencere yapılıp dışarıdan hava alma amaçlı bariyerlerin konduğu balkon tipi olarak karşımıza çıkıyor.Fransız balkon denmesinin sebebi Fransa özellikle Paris'te çok sık karşımıza çıkmakta.İstanbul projelerinin bir çoğunda yaygın olduğunu görüyoruz.

  fransiz-balkon.jpg

  Kat bahçesi ise bir başka konu özellikle İstanbul'da bina yönetmeliğinde kat bahçesi diye bir kavram hayatımıza girdi.Balkon olarak düşünebileceğimiz bu alanlar aslında bir kattaki hekezin ortak yaşam alanı olarak düşünüldü.Böylece şehir hayatında dikey büyüme sağlanırken insanların açık havadan faydalanması imkanı sağlandı.Balkon hacimleri artık büyük şehirlerde kullanım alanlarının içine katıldığı için pkete tercih edilmiyor,bu alanların dairenin içinde kullanılması ilk tercih o yüzden kat bahçeleri önümüzdeki dönem projelerde özellikle karşımıza çıkacak olan bir konu.

  Emlak Lobisi / İlhan Çamkara
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Fransız balkonlar son yıllarda çok moda olmuş ve pek çok yeni binalarda yapılmaktadır. Fransız balkonlar evi daha aydınlık ve daha güzel göstermesi için yapılmaktadır. Fransız balkon yete kadar açılan penceredir.
+ Yorum Gönder


fransız balkonlu binalar,  fransız tipi pencere