+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda Apteronotus albifrons - hayalet balığı- akvaryum balığı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hozukcan
  Devamlı Üye

  Apteronotus albifrons - hayalet balığı- akvaryum balığı
  Hayalet balığı hakkında bilgi

  hayalet baligi.jpg

  Latince Adı: Apteronotus albifrons

  Habitatı ve Anavatanı: Amazon

  Beslenme Biçimi: Etçil

  Davranış Biçimi: Agresif, yutamayacağı boydaki balıklar için fazla tehlike arz etmez. Akvaryumdaki diğer balıkların gözlerini yediklerine rastlanılmıştır.

  Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl

  Yüzme Seviyesi: Orta ve dip seviye

  Sıcaklık: 24 - 28 C

  En Fazla Büyüdüğü Boy: 50cm

  En Az Akvaryum Hacmi: 400 litre

  Su Sertliği: Orta - yumuşak

  pH: 6.5 - 7.5

  Genel Yorum: Çok güzel görünümlü balıklardır. Su değerlerinin değişmesinden hoşlanmazlar. Melek, Diskus gibi balıklarla sorunsuz yaşarlar. Ortalama 15 yıl yaşarlar.

  Aktavist Yorumları: 1) Yumurtaları şeffattır.Çöpçü yumurtalarına benzerler.Yavrular ilk başlarda çok açık sarı - beyaz renkte olurlar.1 cm den sonra renkleri siyaha dönmeye başlar.

  Sadece akvaristlerin değil hemen her kesimden insanın dikkatini çekmeyi başarmış olan, belki de akvaryumların en ilginç fiziğine sahip balığıdır. Genel olarak düşünülenin aksine nispeten dayanıklı balıklardır. Çok büyük boylara ulaşabilirler. En çok dikkat edilmesi gereken konu su değişimlerdir. Bu esnada akvaryum suyunun ısı, ph vb özelliklerine yakın su ile su değişimi yapmak sorun yaşamamak için ön koşuldur. Bunun yanında balık ilk kez tanka aktarılırken kesinlikle balık poşetindeki su akvaryum suyu haline gelinceye kadar çok yavaş bir şekilde su değişimi yapılmalı (neredeyse damlalar) ve bu süre mümkün olduğu kadar uzun tutulmalıdır. Aksi taktirde zaten göz önünde olmayı sevmeyen bu balık gereksiz bir strese girerek daha çok saklanacak, ve yem yemeyecektir. Bu durumda balık kesinlikle tanktan ayırılmamalı, ışıklar kapatılmalıdır. Taşıma işlemi kepçe yerine torbadan direk aktarma il olursa daha iyi olur çünkü sivri kuyruğu olan bu balık kuyruğunu kepçeye takabiliyor
 2. Fatma
  Administrator

  Hayalet balığı avlanırken kendinden küçük olan balıkları seçer, onlara çarparak bir elektrik akımı oluşturur, ve sersemleşen av hayalet balığına kolay bir lokma olur.
+ Yorum Gönder