+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda Deniz anası çarpmasına ne iyi gelir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Deniz anası çarpmasına ne iyi gelir
  Deniz anası çarpmasına neyin iyi geldiği hakkında bilgi


  deniz-anasi.jpg

  Yaz aylarında özellikle marmara denizinde sıkça deniz anası sokması vakası duyarız. Deniz anası sokmaları bazen ölümcül hasarlarda verebiliyor. Deniz anası sokmasında yapılacakları öğrenerek hayat kurtarabilirsiniz.

  deniz anasi Deniz Anası Sokması Tedavisi

  Deniz anası sokmaları yüzücülerin oldukça sık karşılaştıkları bir sorundur. Deniz anası sokmaları hafif şiddetli veya ciddi olabilir. Bazı deniz anaları oldukça zehirlidir ve ufak olsalar dahi oldukça ağrı ve iritasyona neden olabilirler. Buna karşılık bazı deniz anaları da oldukça zararsızdır.

  Deniz anası sokmaları bölgede ağrı ve kızarıklık, kaşınma, uyuşukluk, su toplama gibi belirtilerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Hafif ve orta şiddetli sokmalar bir veya iki hafta içerisinde iyileşir. Ciddi vakaların iyileşmesi bazen aylar alabilir.

  Ciddi boyuttaki deniz anası sokmaları kusma, mide bulantısı, baş ağrısı, kas spazmları, güçsüzlük, ateş, baş dönmesi ve kas hareketlerini kontrol edememe gibi belirtilerin görülmesine yol açabilir.

  Deniz anası sokmaları genellikle evde tedavi edilebilir. İlk olarak enfeksiyonlu bölge yıkanır ardından bölgeye sirke ve sürülür. Eğer deniz anası deriye yapışmışsa dikkatli bir şekilde çıkarılmaya çalışılır. Son olarak da sokmalara bağlı olarak oluşan ağrıları dindirmek için ağrı kesici alınabilir. Bazı ciddi vakalarda hastanın yoğun bakımda tedavi edilmesi gerekebilir.
 2. Fatma
  Administrator

  Kutu deniz anası tarafından ısırılmış bir çok acil müdahale edilmesi gerekiyor. Bu nedenle vakit kaybetmeden hastaneye gidilmesi gerekiyor. Çok zehirli olan bu deniz anası sokmalarında ölümcül vakalar olabiliyor.
+ Yorum Gönder


deniz anası,  denizanası,  deniz ANASI,  deniz anası sokmasına ne iyi gelir,  deniz anası resmi,  deniz anasi carpmasina ne iyi gelir