+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda Piranalar hakkındaki inanılmmaz gerçek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Piranalar hakkındaki inanılmmaz gerçek
  Piranalar hakkındaki inanılmaz gerçek nedir
  piranalar-hakkinda.jpg

  Bilim adamları, sonuçları Journal of Experimental Biology dergisinde yayımlanan araştırmalarında, piranaların bulunduğu bir akvaryuma, su altı mikrofonları yerleştirdi

  Kayıtlar, piranaların özellikle avlarına yaklaşırken bir rakibin ortaya çıkması halinde havlama benzeri seslerle uyarıda bulunduğunu gösterdi

  Bilim adamları, piranaların sadece havlamadığını, davula benzer bir ses çıkardığını ve gakladığını da tespit etti

  İşte o seslerin nedenleri ve tüm ayrıntılar;

  Kongo nehrinde yakalanan köpekbalığı boyunda "timsah yiyen dev balık" görenler dehşete düşürdü.

  Afrika'daki Kongo Nehri'nde öyle bir balık yaşıyor ki Jaws ile boy ölçüşecek cinsten Uzun ve keskin 32 dişi var. Boyu 2 metreye, ağırlığı 100 kiloya kadar çıkıyor.
  O üzerindeki çizgilerle tam bir kaplan balığı ancak bölge sakinleri ona "Dev Piranha" diyor. Zira o dünyanın en yırtıcı tatlı su balıklarından. Nehirlerin hakimi timsahınsa korkulu rüyası. Çünkü çoğunlukla nehirdeki timsahları avlayarak besleniyor. Yiyecek hedefleri arasında insanlar da var.
  Dev piranhanın dişlerini görmek bile insanı dehşete düşürüyor. "Dev Piranha" ne kadar korkunç olsa da, bölge sakinlerine ekmek kapısı olmuş. Koruma altındaki balıkları görmek, çekim yapmak için bölgeye turist akını yaşanıyor.
 2. Fatma
  Administrator

  Piranalar genelde korku gerilim filmlerinde ve belgesellerde gördüğümüz bir deniz canlısıdır. Küçük olmaları az zarar veriyorlar anlamına gelmez. Çünkü sürü şeklinde dolaşırlar ve beraber saldırırlar.
+ Yorum Gönder