+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda Betta balıkları için canlı yem nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Betta balıkları için canlı yem nelerdir
  Betta balıkları için canlı yem hakkında bilgi
  Beta akvaryumunun ısısı en az 22°C - 24°C olmalıdır.
  Mayıs ayından sonra ise ısıtıcınızı kapatıp tekrar Eylül - Ekim de kullanabilirsiniz Isıtıcınızın 26°C -28°C derecede olması balığınızı öldürmez ama çabuk yaşlandırmaya sebep verir Böylece balığınızın ömrü kısalır

  Betta balıkları.jpg
  Beta balıkları kesinlikle fanusta, kavanozda ya da bardakta beslenmez.
  Çünkü betalar ne kadar geniş alan bulurlarsa o kadar dirençli ve güzel görünüm kazanırlar Beta balıkları için en küçük ve ideal akvaryum boyutu yükseklik: 30cm - genişlik: 30cm ebatlarında olmalıdır İsterseniz bu ebatları kendinizce büyütebilirsiniz.

  Beta balıkları beslenmelerinde seçiçi davranmaz,
  kaliteli kuru yemler, canlı yemler ve dondurulmuş yemlerle beslenebilirler Aynı akvaryumda dişi beta beslenebilir ama dişi beta bulmak hem zordur; hem de dişi betanın erkeğin darbelerinden korunmak için. formda olması ve akvaryumun büyük ve bol bitkilendirilmiş olması gerekir bitkiler akvaryumunuza oksijen. kazandıracaktır.

  Beta balıklarını beslerken canlı yem ya da kaliteli yemleri kullanmanızı öneririz.
  Canlı yem kullanmanız ilk tavsiyemdir Eğer sivri sinek ve karınca bulabilirseniz beta balığınıza verin, betalar bunları severek yerler Kaliteli yemler kullanmanız da beslenme için önemli bir yere sahiptir. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Betta balıkları normal diğer balıklar gibi kavanoz gibi dar yerlerde yaşamlarını sürdüremezler gezecekleri alan ne kadar fazla ise bu balıklar için o kadar iyidir.
 3. Ziyaretçi
  Kesinlikle karınca verilmemelidir.Çünkü karıncalarda bulundan bir asit betalara işkence gibi acı çektirir.Siz farkında olmasanız bile betanıza zarar verir.Sakın karınca atmayalım arkadaşlar.Ayrıca karınca sert kabuklu bir canlıdır bu sebeplede betamız karıncayı zor sindireceğinden çeşitli sindirim rahatsızlıkları ortaya çıkar.Sivrisinek,meyva sineği atılabilir.Kurtçuklar vb. şeylerde olabilir fakat kesinlikle karınca ve karasinek atılmamalıdır.Burada yanlış bilgi vermiş Zeynep Sahin kardeşimiz.
 4. Ziyaretçi
  Zeynep abla;ben balığıma koyu renkte karınca attım hadi ölürse

 5. Ziyaretçi
  Ne yani ben beta baligi besliyorum fanusta. Simdi bu balik kis gelince olecekmi? Yani isitici takmayinca.. Betalarda japon baliklari gibi soguga dayanikli degiller mi?

 6. Fatma
  Administrator
  Ne yani ben beta baligi besliyorum fanusta. Simdi bu balik kis gelince olecekmi? Yani isitici takmayinca.. Betalarda japon baliklari gibi soguga dayanikli degiller mi?
  Isıtıcı takmanız gerekiyor. Kışın suyun ısısı önemlidir.

+ Yorum Gönder


beta balığı,  beta balığı canlı yem,  beta balığı için canlı yem,  beta balıkları canlı yem olarak ne yer,  beta canlı yem,  betta balığı canlı yem