+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda Cikletler ne kadar yem yer Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Cikletler ne kadar yem yer

  Cikletler Balıklar Hakkında Bilgi

  Çiklet balıkları akvaryum balıkları içinde en dayanıklı ve en gösterişli balık türlerindendir. Bu balıklarda doğadaki tüm renk çeşitlerini görmeniz mümkündür, çikletler sert suları sever, mağara ve karanlık yerlerde gizlenmeyi severler. Bu nedenle akvaryumunuzda çiklet balığı beslemek istiyorsanız, kayalardan balıkların içine geçebilecek ve gizlenebilecek şekilde mağaralar yapabilirsiniz .

  Cikletler ne kadar yem yer.jpg

  Çikletler göl balıklarıdır bu göller belli başlı gruplara ayrılmışlardır. Malawi, Tangjayika, Lake, Wiktoria, Amerika gibi bazı türleri, yavrularını ağızlarında bulunan kesede kuluçka dönemini ve yavrularının. Belli bir boya gelene kadar ağzında bulunan kesede tutar, bu kuluçka ve büyüme aşamasında dişi balık yem yemeden de durabilir. Cikletler akvaryumda kendi cinsleri dışındaki balıklarla iyi anlaşamazlar, diğer balıkları akvaryumda barındırmazlar. Cikletlerin boyutlaı türlerine göre 8-65 cm arasında değişir. Fiyatlarıda 10-400 ytl arasındadır. Ciklet balıklarının akvaryum sıcaklıkları 0rtalama 26 derece olmalıdır.
 2. Emine
  Devamlı Üye

  Cikletler en ilgi çekici balık türlerindendir. İnanılmaz renk tonlarına sahipler. Bu balıklarda bir çok renk ile karşılaşabilirsiniz. Bu balıklar hem otçul hemde etçildirler. Ama protein takviyeli besinleri tüketmeleri onları hastalıktan korur. Özellikle bezelye. Bezelyenin kabukları soyulur ve küçük parçalara ayrılır balıklara yedi günde bir verilir.
+ Yorum Gönder