+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda Japon balığının suyunda oksijen biterse Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Japon balığının suyunda oksijen biterse
  Japon balığının suyunda oksijen biterse ne olur

  Eziyet etmişizdir küçükken balıklara.Küçük bir fanusun içinde yaşamaya zorlamışızdır.Bu metni yazmamın tek amacı , hala fanusun içine hapsolan yüzlerce balığa küçük bir yardımda bulunmak.
  FANUS
  Başlangıçta ne kadar yanlış olsada küçük bir fanus alıyorsunuz.Pet Shop’tan almanızı kesinlikle tavsiye etmem. Hediyelik dükkanlarda daha ucuz .Örneğin balıkçıda 10 TL iste hediyelik dükkanında 5 TL civarındadır. Bunun yanına süs olarak kum taş vb. almanızı öneririm.

  BALIKLAR

  Fanus küçük olduğundan en fazla 2 , taş çatlasın 3 balık alır . Fanusta en uzun Beta balığı 2. Japon balıkları yaşar. Fanus ta başka balık yaşamaz.

  Japon balığı.jpg
  YEM
  2 farklı yem almak en iyi alternatiftir.Bu yemleri alırken satıcıya ; ’’ Abi bu balık hangi yemleri yer? ‘’ diye sormak yem seçiminde size yardımcı olacaktır.Hafta da bir balıklara canlı yem takviyesi yapmanız gelişimleri açısından önemlidir. Canlı yem deyince hemen korkmayın .Karınca da bir camlı yemdir. Sokaktan karınca toplayıp haftada 1 balık başına 2 tane düşecek şekilde karınca atın.
  SU DEĞİŞİMİ

  Eğer balığınız Beta ise haftada 1 suyun yarısını değişmeniz yeterlidir . Eğer Japon ise 3 günde bir suyun %100 ünü değişmeniz gerekir .Su değişiminin tek nedeni balıklar sudaki oksijeni alması ve eğer oksijen biterse ölme ihtimali olmasıdır .
  BALIK ÖLÜMLERİ
  Balığın elbette ölmesinin bir sebebi vardır. Bu nedenleri ve ihtimalleri şöyledir ;
  1-) Balığın hasta olması . % 40
  2-)Aşırı stres ( Eğer iki balık yaşıyorsa küçük olan büyük olan yüzünde strese gircektir.) % 25
  3-) Oksijen yetersizliği % 15
  4-)Açlık % 10
  5-) Aşırı şişkinlik %10
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Fanuslarda beta balığı ile japon balıkları yaşamaktadır. Bu iki balık dışında başka balıklar fanusta yaşayamazlar. Balıkların yaşamaları için oksijene ihtiyaçları vardır ve fanusta oksiyen olmadığı için balıklarınızın ölmesine sebep olmaktadır.
+ Yorum Gönder