+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda Kırmızı istakozlarda cinsiyet ayrımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Kırmızı istakozlarda cinsiyet ayrımı
  Kırmızı istakozlarda cinsiyet ayrımı ile ilgili bilgi


  Kırmızı istakoz.png

  Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul. Akvaryum bitkileri, kedibalığı tabletleri, sebze parçaları, ve balık ile beslenebilir. Akvaryumda balıklarla bakıldığında genelde onları yemeye çalışır.

  Davranış Biçimi: Aşırı nüfuslu akvaryumlarda balıkları yakalayabilir, hasta hareketsiz balıkları da yakalayıp yer.

  Kendi Türlerine Davranışı: Orta derecede agresif.

  Üreme ve Cinsiyet ayrımı: Dişiler erkeklerden küçüktür.Erkeklerin kıskaçlarında kırmızı bir çizgi bulunur.Dişiler yaklaşık 300 zeytin yeşili yumurta yumurtlar.Kuluçka yaklaşık 6 hafta sürer.

  Sıcaklık: 15-30 C

  En Fazla büyüdüğü boy: Erkek: 20 cm

  Dişi: 18 cm

  Genel Yorum: İyi filtrelenmiş ve iyi havalandırılmış akvaryumlarda bakılmalıdır. Havalandırma iyi değilse su dışına çıkabileceği bir yer bulunması gerekir. Aksi taktirde boğulur. Gündüz saklanma için Taş ve Odunlarla bir dekorasyon hazırlanmalıdır. Akvaryumda bakmak kolaydır. Kabuk değişiminden sonda Kerevitin gelişimi için kabuk akvaryumda bırakılmalıdır
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  İstakozlar denizde yaşayan ama bir balık türü olmayan bir canlıdır. istakozlardan kırmızı renkli olan ıstakozlar hem etçil hem de otçul olan hayvanlardır. kırmızı ıstakozlar da da cinsiyet ayrımı çok kolay yapılmaktadır. o da eğer küçük ise dişi büyük ise erkek şeklindedir.
+ Yorum Gönder


ıstakoz ay