+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda Akvaryumda en iyi yetişen bitkiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Akvaryumda en iyi yetişen bitkiler
  Akvaryumda en iyi yetişen bitkiler ile ilgili bilgi


  Akvaryumda en iyi yetişen bitkiler hangileridir


  Balıklar solunguçlarından azot bileşiklerini suya verirler. Ve bu onlar için zehirdir. Ama bitkiler için bu atıklar yani amonyum ve amonyak bitkiler için gereklidir. Akvaryum tabanındaki substrat ve biyolojik filtrelerdeki bakteriler bunu önce nitrite sonra nitriti nitrata çevirir. Balık dışkılarından, yem artıklarından, çürüyen bitkilerden oluşan fosfat da akvaryum bitkileri için gerekli bileşiklerdir.

  akvaryumda-en-iyi-yeti-en-bitkiler.jpg

  Bu durumda akvaryum bitkileri için gerekli olan özellikle demir olmak üzere mikro elementlerdir.
  Fotosentez için ise temel gereksinim enerji ve karbondioksittir. Enerji için doğru ve yeterli ışıklandırma, karbondioksit için ise akvaryum suyu sıcaklığında suda zor çözünen karbondioksit oranını arttırmak çok önemlidir.

  Akvaryumda kullanacağınız gübre dediğimiz maddeler balık sayınız fazla ise NP içermemelidr. Belki K yani potasyum ve iz elementler olmalı. Bunların da balıklara zarar vermeyecek oranda olmaları için güvenilir firmaların ürünlerini belirtilen miktarlarda kullanırken test kitleri ile sürekli ölçüm yapmalısınız.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Akvaryumlar bir balığın ihtiyacı dorultusunda döşenmeli yani hazırlanmalıdır ayrıca balık akvaryumda yabancılık hissetmemelidir. akvaryumun içinde kum vardır ve bu kum sayesin de belli bir zaman sonra akvaryumda bazı bitkiler yetişmeye başlar bu balıkların atıkları ile de sağlanmaktadır.
+ Yorum Gönder