+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda Çatalan barajı balık çeşitleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. GÜLNUR
  Devamlı Üye

  Çatalan barajı balık çeşitleri
  Çatalan barajı balık çeşitleri


  Balık resimleri  Çatalan Baraj Gölü:
  Seyhan Nehri ve Eğlence Çayı suları
  www.alasayvan.net ile beslenen Çatalan Barajı'nın yapımına 1982 yılında başlanmış ve 1997 yılında bitirilmiştir. Adana kent merkezinin içme suyu ihtiyacını karşılayan Çatalan Barajı sulama, taşma, içme suyu ve elektrik amaçlı olarak inşa edilmiştir. Zonlu gövde dolgu tipine sahip olan barajın yüksekliği 70m'dir. Özellikle sportif balıkçılığın yaygın olarak yapıldığı barajda, sazan türleri, yayın, kadife balığı ve sudak avlanabilir.
  Kozan Baraj Gölü
  Yapımına 1967’de başlanan Kozan Barajı 1972 yılında tamamlanmıştır. Sulama amacıyla kaya gövde dolgu tipi ile inşa edilen Kozan barajı, normal su kotunda 648 km²'lik bir alanı kaplamaktadır. Kilgen akarsuyu üzerine
  www.alasayvan.net kurulan barajın üs tarafındaki Dağılcak , piknikçiler için çok uygun bir bölgedir. Baraj, iri sazanları ve gökkuşağı alabalığıyla amatör balıkçılar için de verimli olabilecek bir yer.

  Çatalan Baraj Göl2.jpgÇatalan Baraj Göl.jpgÇatalan Baraj Göl1.jpg
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Çatalan baraj türü çok eski olamasa da bir 18 yılık bir barajıdr. bu baraj çatalanda yaşayan halkın içme su ihtiyacını karşılayan ayrıca elektrik yapımının da olduğu bir barajdır. bunlar dışın da bir de balıkçılık da bu barajda yapılabilen bir şeydir.
+ Yorum Gönder


çatalan barajı balık avı,  çatalan barajı,  barajdaki balık çeşitleri adana,  adana çatalan barajı