+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda Akvaryum Giderleri| Akvaryum Dünyası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DereeN
  Devamlı Üye

  Akvaryum Giderleri| Akvaryum Dünyası
  Akvaryum Giderleri Hakkında Bilgi

  Akvaryum giderlerini iki bölümde düşünebilirsiniz: 1: Kuruluş 2: İşletme giderleri. Soğuksu ve tropikal akvaryum giderlerinde ısıtma giderleri fark eder, bir de tesisata %15 kadar bir artış öngörülür(tropikal akvaryumlarda.). Tropikal akvaryum balıkları pahalı olduğundan kuruluş giderlerinde artış yaratır. Uçak taşıma ücretleri, balık yakalama zorlukları, beslenmeleri, ender bulunmaları akvaryum giderlerini arttırır. Akvaryum için mercan umu, sentetik deniz suyu karışımı, giderleri arttırıcı unsur sayılır. Soğuk deniz akvaryumu ise bir bardak su fiyatı gibi ucuzdur. Akvaryumun kuruluşu üzerine, işletme giderleri fazla tutmaz, tropikal akvaryumda bile bu böyledir. Isı kontrolüne riayet edilirse masraflar kısılmış olurken, geceleri kapatılan ışıkla da giderler azaltılabilir. Balık için belirli bir ısı derecesi sağlanınca, ısı devamlılığı için fazla gidere gerek kalmaz. Hava pompası ve filtreler sürekli alışsa bile, günde birkaç vat elektrik bu işe yeterlidir. Diğer taraftan, canlı yem yakalamak, üretmek, ev artıklarını değerlendirmekle de besi giderleri kısılabilir.
 2. Fatma
  Administrator

  Aslında çok fazla bir gideri yok, daha doğrusu balık yetiştirmeyi sevenler ve bunu hobi haline getirenler için. Tahminimce en yüksek gider akvaryumun harcadığı aylık elektrik olmalı.
+ Yorum Gönder


akvaryum balıklarının yıllık giderleri,  balıkların yıllık giderleri,  akvaryumdaki balıkların yıllık giderleri,  akvaryum baliklarinin yillik geliri,  bir akvaryumun yıllık maliyeti