+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda moli balık resimleri ve hakkında| Akvaryum Dünyası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. melih2323
  Üye

  moli balık resimleri ve hakkında| Akvaryum Dünyası
  Moli balıkları nasıl canlılardır

  balonaymol1.jpg
  BALON AY MOLİ
  DİŞİ BALON MOLİ
  BALON MOL
  SİLVER MOLİ
  DİŞİ AY MOLİ
  ERKEK BALON MOLİ
  AY SİLVER MOLİ
  DİŞİ dÜZ SİLVER MOLİ

  Bir erkek molly
  Aquarium Atlas Vol. I Sinonim Mollienesia sphenops, Gambusia modesta Habitat Orta Amerika: Teksas'dan California'ya kadar Boy Erkekler 6-8cm, dişiler 7-10cm Akvaryum suyu pH 7,5-8.2, GH 10°-30°, 24°-28°C En küçük akv. En az 80cm ve 80 litre. Yüzme seviyesi Üst - Orta Bakımı Biraz tecrübe gerektirir
  Görünüş:
  Özellikle erkekler ince uzun, dişiler biraz daha topludur. Karışık renklerde ve beneklileri de olmakla birlikte en beğenilen ırklar simsiyah olanlarıdır. Bizde ay moli olarak tanınan, kuyrukları ay biçiminde olanları da vardır.
  Cinsiyet ayrımı:
  Genelde yüzgeçleri daha gelişkin olan erkekler dişilere göre daha ince uzundurlar ve gonopodları vardır.
  Beslenme:
  Spirulina yosunu da içeren kaliteli kuru yemler, yosun. Tubifex kurtları kesinlikle verilmemelidir.
  Gerekli akvaryum şartları ve bakımı: Hem kendi türleriyle, hem de diğer türlerle iyi geçinen barışçıl balıklardır. İyi bir yosun yiyicisidirler. Güneş ışığı alan geniş ve bol yosunlu akvaryumlarda daha iyi gelişirler. Soğuğa ve ani ısı düşmelerine karşı hassastırlar; çok çabuk beyaz benek veya mantar hastalıklarına yakalanabilirler. Mantara karşı dirençlerini arttırmak için akvaryuma her 3 litre için 1 çay kaşığı tuz atmak yararlı olur.
  Diğer canlı doğuranlar ve melek balığı, mozayik gurami gibi fazla hızlı yüzmeyen sakin balıklarla beraber yaşayabilirler.
  Moliler oldukça kısa ömürlüdürler; akvaryum şartlarında nadiren üç yıldan uzun yaşarlar.

  Üreme: Yetişkin moliler oldukça doğurgandırlar ve genellikle yavrularını yemezler. Eğer akvaryumda başka türlerden balıklar da varsa salvinia, lemna minor (su mercimeği) ve pistia gibi su üstünde yüzen bitkiler yavruların saklanmaları ve beslenmeleri için uygun ortam yaratırlar. Ancak yavru moliler siyah renkleri nedeniyle çok çabuk dikkat çekip yem olabilirler. Toz yemlerle beslenebilirler. Akvaryumda yosun bulunuyorsa ve düzenli su değişimleri aksatılmıyorsa (örneğin haftada bir %15) çok çabuk gelişirler
 2. can0106molly
  Yeni Üye

  balon molly yavrularmı
 3. Fatma
  Administrator
  Moli balıkları, akvaryumların vazgeçilmez bir ferdidir. Onlara göre özel yemleri vardır. Farklı balıklarla aynı akvaryumda yaşayabilirler. En barışçıl balıklardan biridir. Tek kötü tarafı kısa ömürlü olmalarıdır.
 4. Fatma
  Administrator
  balon molly yavrularmı

  Evet, balon moli balığı yavrular. Ama yavrularını yiyen bir cinstir. Bu nedenle yavrular doğduktan sonra, ayrı bir akvaryuma alınmalı, ve kaliteli, yosunlu yemlerle beslenmelidiler.

+ Yorum Gönder


moli çeşitleri,  moli balığı çeşitleri,  moli balığı türleri,  moli balığı fiyatları,  moli cesitleri,  moli balığı