+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve Barışlar ve Savaşlar Forumunda Kartal pençesi operasyonu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Kartal pençesi operasyonu
  Kartal pençesi operasyonu

  Kartal pençesi operasyonu hakkında bilgi

  Kartal pençesi operasyonu1.jpg


  İran'ın metafizik alanda etkinliğinin fazla olması bazı metafizik çıkar çatışmalarınıda yanında geitiriyor..
  İran, ülke olarak hak bir mezhebe bağlı olmadığından ve cin nüfusunun dünyada ki insan nüfusunun 10 katı olduğunuda düşünürsek, İran'da şeytani cinlerin hoşnut kaldığı bir mezhep ortamı olduğundan artık siz düşünün ne kadar metafiziksel yetenekleri olduğunu ??

  Ülkemizde dahi TSK'dan emekli olupda, hak bir mezhep olmayan ve bir sürü sapık itikada sahip olan Şia mezhebine girmiş ve Şia cinler ile medyumluk yapan emekli subaylar gördük, ne ilginç değil mi?

  Acaba bir teori olarak şunu söylesek, Yahudi cinlerde kafir ve itikadı bozukken ve aynı zamanda bozuk itikadi görüş konumunda olan Şia mezhebinde ki cinlerde sonuç itibariyle sapık itikattadırlar! Bu bağlamdan görünmeyen alemde bir çıkar ilişkisi olmasın ???

  Haberi alıntı yaparak yayınlıyoruz:

  İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad’ın 25 yakın kurmayı büyücülük ve ruh çağırma suçlarından tutuklandı
  İran’da dini lider Ayetullah Ali Hamaney’le Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad arasındaki iktidar kavgası metafiziksel bir boyut kazandı. İngiliz gazetesi The Guardian’ın haberine göre, Ahmedinecad ve başdanışmanı İsfendiyar Rahim Meşai’ye yakın olduğu bilinen en az 25 kişi, cumhurbaşkanının politikalarını ilerletmek için büyücülük yapma ve ruh çağırma suçlamasıyla tutuklandı.

  Belgesel yüzünden
  Bu kişilerin ‘doğaüstü güçleri’ için gösterilen gerekçe ise Şii inancında kıyametten önce yeryüzüne geleceğine inanılan ‘12. ve son imam Mehdi’nin çok kısa bir sürede döneceğini savunan bir belgesel oldu. İran’da gösterime giren filmler hükümet onayından geçerken ve Ahmedinecad’ın da sürekli gündeme getirdiği Mehdi’yle ilgili takıntısı bilinirken, muhafazakâr din adamları, filmden cumhurbaşkanının yakın çevresindeki ‘sapkın’ kişileri sorumlu tuttu.
  Ayandeh adlı haber sitesi, tutuklananlar arasındaki Abbas Gaffari’yi, ‘metafiziksel bağlamda özel becerileri bulunan ve bilinmeyen dünyalarla bağlantılar kurabilen bir kişi’ olarak tanımladı. Hükümetin kültürel komitesinin başındaki Abbas Amirifar ve Meşai’nin yeni çıkardığı Haft-e-Sobh gazetesinden bazı gazetecilerin de tutuklandığı belirtildi.

  Yardımcısına tepki
  Ahmedinecad’ın dünürü olan ve İran siyasetindeki nüfuzunu artırması nedeniyle Hamaney’e yakın din adamlarının tepkisini çeken Meşai, geçmişte de siyasi bir krizin merkezinde yer almıştı. Zira Ahmedinecad 17 Temmuz 2009’da dünürünü başkan yardımcılığına atamış, fakat İran’da son sözü söyleyen dini lider Hamaney hemen ertesi gün atamanın geri çekilmesini emretmişti. Benzer bir anlaşmazlık, üç hafta önce İstihbarat Bakanı Haydar Müslihi’nin istifası nedeniyle de yaşanmıştı.

  Ahmedinecad’ın başdanışmanı Meşai, 2007’de Türkiye’ye yaptığı bir ziyarette kadınların folklor oyununu izlediği için İran’da muhafazakâr çevrelerce eleştirilmişti.

  İstifasını mı istedi?
  İran siyasetinde son sözü söyleyen dini lider Ayetullah Ali Hamaney’in, gerginlik yaşadığı Cumhurbaşkanı Ahmedinecad’ın istifasını istediği iddia edildi. İran merkezli Examiner sitesinin Arab TV adlı televizyon kanalına dayandırdığı haber, başka hiçbir kaynak tarafından doğrulanmadı. Ancak Ahmedinecad’ın, İstihbarat Bakanı Haydar Müslihi’nin istifası konusunda Hamaney’e kafa tutması ülkedeki muhafazakârların tepkisini çekmiş, birçok milletvekili cumhurbaşkanının azlini veya istifa etmesini istemişti.


  Alıntı
 2. Acil

  Kartal pençesi operasyonu isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder