+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Matematik problemleri nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Matematik problemleri nedir
  Matematik problemleri nelerdir bana kısaca anlatabilir misiniz. bunun dışında bana bir kaç matematik problerine örnek verebilir misiniz. bunu dışında bana problemlerin ne gibi özelikleri olduğu hakkında birkaç bilgi verebilir misiniz. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  matematik problemleri nedir hakkında bilgi
  matematik problemleri nedir hakkında bilgi.jpg

  Aritmetik, cebir, geometri gibi sayı ve ölçü temeline dayanarak niceliklerin özelliklerini inceleyen bilimlerin ortak adı, riyaziye.
  2. Sayıya dayalı, mantıklı, ince hesaba bağlı
  Örnek: Eski yorumcular daha ileri gitmiş, evrenin yaratılmasında ve doğanın kurallarında bile matematik bir öz bulmuşlardır. H. Taner
  3. Bk. uzbilim
  4. Biçim, sayı ve çoklukların yapılarını, özelliklerini ve aralarındaki bağıntıları mantık yoluyle inceleyen, aritmetik, cebir, geometri gibi dallara ayrılan bilim kolu.
  5. Orta dereceli ve yüksek okullarda öğrencilere biçim, sayı ve çoklukların yapıları, özellikleri ve aralarındaki bağıntılar üzerinde uygulamaya dayalı olarak belli bilgi ve anlayışları kazandırmak amacıyle okutulan ders.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Bilindiği gibi matematik önemli bir derstir. bunun dışında bu ders de verilen en önemli konulardan biri bilindiği gibi problemlerdir. bunun dışında problemler bilindiği gibi havuz işçi yaş faiz kar zara sayı kesir. gibi farklı türlere ayrılmaktadır.
+ Yorum Gönder