+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda üniversite sosyoloji bölümü bitiren insan nerelerde çalışabilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Güneş Hoca
  Devamlı Üye

  üniversite sosyoloji bölümü bitiren insan nerelerde çalışabilir
  üniversite sosyoloji bölümü bitiren insan nerelerde çalışabilir? lütfen anlaşılır ve kısaca bilgi verir misiniz? Sosyoloji mezunları hangi alanlarda çalışmaktadırlar bana sosyoloji konusunda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. 2. Asel
  Bayan Üye

  Üniversite sosyoloji bölümü bitiren insan çalışma alanları
  Üniversite sosyoloji bölümü.jpg
  Çalışma Alanları: Ülkemizde sosyologlar üniversitelerde öğretim üyesi olarak ve DPT, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı, Orman, Tarım ve Köy İşleri Bakanlıkları, TRT ve kamu iktisadi kuruluşlarında uzman, danışman ve araştırmacı olarak çalışmaktadırlar. Türkiye gibi hızlı bir toplumsal değişme ve gelişme sürecinde bulunan bir ülkede,toplum planlaması ve yapılan hizmetlerin sonuçlarının izlenmesi için sosyologların çalışmalarına gereksinme vardır ve bu giderek daha iyi anlaşılmaktadır. Sosyoloji bölümü öğrencileri felsefe ve psikoloji alanında da yeterli düzeyde eğitim gördükleri ve öğretmenlik sertifikası aldıkları takdirde orta dereceli okullarda felsefe grubu öğretmeni olarak görev alabilirler.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Sosyoloji mezunlarda üniversitelerde sosyolog olarak çalışabilmektedirler.. Sosyoloji bölümü mezunları adliyelerde aile danışmanı olarak yada sosyal hizmetler uzmanı olarak çalışabilmektedirler. Sosyoloji mezunları pek çok yerde çalışabilmektedirler. Sosyal hizmetlerde, okullarda ve daha pek çok yerde sosyoloji mezunları istihdam edilmektedirler.
+ Yorum Gönder


sosyologlar nerede çalışır,  sosyoloji bölümü mezunları nerelerde çalışabilir,  sosyologlar nerelerde çalışabilirler,  insanlar nerede çalışır