+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda peygamberimizin doğduğu şehir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  peygamberimizin doğduğu şehir
  peygamberimizin doğduğu şehir hakkında kısaca bilgi verebilir misin? Peygamberimiz hangi şehirde doğmuştur. Peygamberimizin doğduğu şehrin özellikleri nelerdi. Peygamberimiz doğduğunda şehirde insanlar nasıl yaşamaktaydı bana yardımcı olur musunuz? 2. Asel
  Bayan Üye

  peygamberimizin doğduğu şehir hakkında bilgi

  peygamberimizin doğduğu şehir.jpg
  Milâdi 571 yılında, Rebiülevel ayının 12. gecesi, (Nisan ayının 20' si) Mekke' de ufuk ağarırken Peygamber Efendimiz, Hz.Muhammed Mustafa Sallallâhü Aleyhi ve Sellem burada dünyaya gelmiştir. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Hz. Muhammed Mustafa (SAV) Efendimiz' in doğduğu ev. Kabe-i Muazzama' nın Bab'üs-Selam kapısı tarafında Şib-i Ebu caddesi üzerinde bulunmaktadır. Şuan üzerine yapılı olan ev kütüphane olarak kullanılmaktadır. Hac ve Umre' ye gidenler bu evi de ziyaret etmektedirler. İçerisinde Efendimiz’in Annesi Hz. Amine Hatun’ un elleriyle salladığı ağaç beşik, olduğu gibi durmaktadır.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Peygamberimiz 571 yılında Mekkede doğmuştur. Peygamberimizin doğduğu zamanlarda Mekke çok karışık bir haldeydi savaşlara sahne olan mekkede tam bir cahiliye dönemi yaşanmaktaydı . Peygamberimiz gelmeden önce insanlar putlara tapıyor ve kolayca birbirlerini öldürebiliyorlardı.
+ Yorum Gönder