+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda peygamberimizin sünnetlerinden 10 tanesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  peygamberimizin sünnetlerinden 10 tanesi
  Ödevimi tamamlamam için peygamberimizin sünnetlerinden 10 tanesi paylaşabilir misiniz? Ödevim için bana çok acil peygamberimizin 10 sünneti gerekmektedir bana sünnetler konusunda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. 2. Asel
  Bayan Üye

  peygamberimizin sünnetlerinden örnekler

  peygamberimizin-s-nnetlerinden-rnekler.jpg
  "1- ) En çok Pazartesi ve Perşembeleri oruç tutardı. Neden böyle yaptığı Pazartesi ve Perşembe Allah'a sunulur.sorulduğunda da şu cevabı verirdi: "" Ameller her pazartesi ve perşembe Allah'a ( c.c.) sunulur. Oruçlu iken amelimin Allah'a (c.c.) arz olunmasını severim. Her Müslüman affedilir. Ancak dargın olan kişi müstesna. Cenab-ı Hak meleklere onlar için ""bunları geri bırakın"" der."
  "2- ) Cumartesi ve pazar günleri de umumiyetle oruç tutardı. ve şöyle derdi: "" Bu iki gün müşriklerin bayram günleridir. Onlara muhalif olmaktan hoşlanırım."
  3- ) Yüzüğü gümüştendi, yüzüğü akik taşıydı.
  4- ) Gözleri uyurdu lakin kalbi uyumazdı.
  5- ) Ahlakı Kur'an'dı.
  6- ) Umumiyetle cuma günü yıkanırdı, bazen de terk ederdi.
  7- ) Çocuklara karşı çok merhametliydi.
  "8- ) Su içtiği zaman 3 defa nefes alır, üç nefeste içerdi ve "" Bu daha mutlu, daha afiyetli ve daha sağlıklıdır. "" buyurdu."
  9- ) Gece kalktığı zaman ağzını misvaklardı.
  10- ) Son derece merhametliydi. Birisine bir şey vaad ettiği zaman imkanı olduğunda mutlaka o vaadini yerine getirirdi.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Peygamberimiz insanlara örnek amacı ile bazı davranışlarda bulunmuştur peygamberimizin yaptığı davranışlara sünnet adı verilmektedir. Peygamberimiz pazartesi ve perşembe günleri oruç tutmuştur. Elinde akik bir yüzük taşırdı, suyu oturarak içerdi, gece kalkınca misvak kullanırdı, suyu üç nefeste içerdi,kuranı kerim ile hareket ederdi.
+ Yorum Gönder