+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Sanatlı Yazı Türleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Güneş Hoca
  Devamlı Üye

  Sanatlı Yazı Türleri
  Sanatlı Yazı Türleri nedir kısa olarak yardımcı olur musunuz Sanatlı yazılar arasında en çok hangi yazı türleri kullanılmaktadır kullanılan yazılar genelde nerelerde kullanılmaktadır. Ban bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim. 2. Asel
  Bayan Üye

  Sanatlı Yazı Türleri


  Öğrencilerin sanat zevkinin ve güzellik duygularının gelişmesi açısından yazı dersinin sunduğu olanaklar değerlendirilmelidir. Sanat yazılarının uygulama alanıçok geniştir. Öncelikle en kullanışlı ve yararlı amaçlar için olanları seçilmelidir.
  Tabelalar kitap ve gazete başlıkları paket şişe fiyat etiketleri rozetler markalar ilanlar davetiyeler duvar yazıları atasözleri uygulama alanı olabilir.
  Bu çalışmalarda harflerin daha güzel yazılmasına üslûplu şekiller almasına yazı alanının kağıda oranına kalem kalınlığına göre harf yüksekliğinin seçilişine çizgilerin hareketlerine dikkat edilmelidir.
  Sanatlı Yazı Türleri.jpg
  Süslü Yazı:

  Göze güzel ve hoş görünen dik ve ilgiyi çeken güzellik ve beğeni ürünü olan sanat amacıyla yazılan yazılara “süslü yazı” denir.
  Blok yazı:

  Biçim olarak belli bir büyüklük ve bütünlük oluşturan yazılara “blok yazı” denir.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Sanatlı yazılara arasında en çok kullanılan yazı türü tezhiptir. Sanatlı yazı türleri pek çok yerde kullanılmaktadır. Sanatlı yazıları davetiyelerde, atasözleri yazımında ve önemli yazılarda kullanılmaktadır. Sanatlı yazılardan bir tanesi de Blok yazılardır ve pek çok yerde kullanılmaktadır.
+ Yorum Gönder