+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda uşak iklim ve bitki örtüsü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  uşak iklim ve bitki örtüsü
  Bana Uşakın iklim ve bitki örtüsünü kısaca anlatabilir misin? Uşak hangi bölgede yer almaktadır. Uşak nasıl bir şehirdir bana bu konuda bilgi vermeniz mümkün mü acaba? Uşakın ekonomisi neye dayanır yardın edermisiniz. 2. Şemsihan
  Devamlı Üye

  Uşak iklim ve bitki örtüsü nedir
  u-ak-iklim-ve-bitki-rt-s-nedir.jpg
  İklim: Uşak ilinin iklimi Ege ve İç Anadolu bölgeleri arasında bir geçiş özelliği gösterir. Daha çok kara iklimi hüküm sürer. Yazları sıcak, kışları uzun ve sert geçer. Senelik yağış miktarı 430 mm ile 700 mm arasındadır. Sıcaklık -24°C ile +39,8°C arasında seyreder. 0°C altında geçen gün sayısı 70’dir. Yağışların çoğu kışın yağar. Yazın yağış oldukça azdır.

  Bitki Örtüsü: İl topraklarının % 38’i orman ve fundalıklarla, % 35’i ekili-dikili alanlarla ve % 24’ü çayır ve mer’alarla kaplıdır.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Uşak ege bölgesinde yer almaktadır. Uşakta iklim olarak Ege iklimi ile karasal iklim hüküm sürmektedir. Uşakta daha çok karasal iklim hüküm sürmektedir. Uşakta kışlar genellikle yağışlı geçmektedir. Uşak bitki örtüsü bakımından oldukça zengindir. Şehrin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Uşak battaniyeleri meşhurdur.
+ Yorum Gönder