+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda japonya iklim ve bitki örtüsü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  japonya iklim ve bitki örtüsü
  japonya iklim ve bitki örtüsünü kısaca anlatabilir misin? Japonya nasıl bir ülkedir hangi bitkiler yetişmektedir. bana bu konuda bilgi verebilir misiz? Japonyanın bilinmeyen özellikleri nelerdir? bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. 2. Asel
  Bayan Üye

  Japonya iklim ve bitki örtüsü hakkında bilgi

  japonya-iklim-ve-bitki-rt-s-.jpg

  Bitki örtüsü ve hayvanlar: Japonya’nın tabiî bitki örtüsü ile ormanlar, topraklarının % 70’ini teşkil etmektedir. Meşe, kafuru ve bambu ağaçlarından meydana gelen subtropikal ormanlar, güneyde yer alır. Bu kesimin kuzeyinde ise, geniş yapraklı ağaçlardan müteşekkil ormanlar vardır. Bu ormanlarda; huş, kayın, meşe, kavak ve akağaç vardır.

  Japonya’da en popüler ağaç türü, Hokkaido hariç hemen hemen ülkenin her yerinde yetişen ve“sugi” veya Japon sediri denilen ağaçtır. “Hinoki” denen Japon selvisi ile “Akamutsu” denilen Japon kızılçamı Sugi’den sonra en çok yetişen ağaçların başında gelmektedir.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Japonya ılıman bir ilkime sahiptir. Japonya bitki örtüsü bakımından oldukça zengindir. Ormanlar ülke topraklarının %70 kaplamaktadır. Japonyada tropikal pek çok ağaç türü yetişmektedir. Japonya aynı zamanda teknolojik bakımdan da çok ileride olan bir ülkedir.
+ Yorum Gönder


japonya iklim ve bitki örtüsü,  japonyanın bitki örtüsü