+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Bilecik İklim ve bitki örtüsü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Bilecik İklim ve bitki örtüsü
  Bilecik İklim ve bitki örtüsü hakkında kısaca bilgi verebilir misin? Bilecik hangi bölgede yer almaktadır. Bilecikte mevsimler nasıl geçer Bilecik ile ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim. 2. Asel
  Bayan Üye

  Bilecik İklim ve bitki örtüsü hakkında bilgi

  Bilecik İklim ve bitki örtüsü.jpg
  İklim ve Bitki Örtüsü

  Marmara ile İç Anadolu iklimi karışık haldedir. İklim geçit tipi özelliği gösterir. Güney ve doğusunda İç Anadolu'nun yayla iklimi hüküm sürer. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve yağışlı, diğer bölgelerde ise kışlar ılık geçer. Isı -12,3°C ile +37°C arasında seyreder. Senelik yağış miktarı metrekareye 430 milimetredir. Yağmurlar daha çok ilkbahar ve sonbaharda yağar.

  Bilecik ili topraklarının yarısına yakın bir kısmı ormanlıktır. Ağaçların çoğunluğu karaçam, kızılçam, sarıçam, köknar, kayın, meşe ve kestanedir. Ovaları az ise de akarsuları bol olduğundan her çeşit ürün yetişir.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Bilecik marmara ile iç anadolu bölgesi arasında yer almaktadır. Bilecik konum olarak sınır noktasında olduğu için iklim olarak ta iç anadolu ve marmara iklimi bir arada görülmektedir. Bilecik çok verimli topraklara sahiptir.
+ Yorum Gönder