+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda açık oturum nedir özellikleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  açık oturum nedir özellikleri nelerdir
  açık oturum nedir özellikleri nelerdir kısaca anlatır mısın?Açık oturum nasıl yapılır yapılış amacı nedir Açık oturumda nasıl konular konuşulur bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  açık oturum hakkında bilgi

  Geniş kitleleri ilgilendiren bir konunun konuyla ilgili uzmanlar tarafından bir başkan yönetiminde ve dinleyici*ler önünde tartışıldığı konuşmalara denir. Açık oturumun özellikleri şunlardır:
  açık oturum hakkında bilgi.jpg
  •Bir salonda televizyon veya radyoda bir dinleyici grubunun önünde veya dinleyiciler olmadan da yapılabi*lir.
  •Konuşmacı sayısı üç ile beş arasında değişir. Süresi ele alınan konuya göre değişir.
  •Başkan önce konuşmacıları tanıtır ve onlara sırasıy*la söz hakkı verir.
  •Başkanın konu hakkında bilgili olmasıkonuşmacıla*ra eşit süre vermesi tarafsız olması konu dışına çıkılma*sını engellemesi konuşmacıları sorularıyla yönlendirerek gerektiğinde kısa değerlendirmeler yapabilmesi gerekir.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Açık oturum genelde insanları ilgilendiren konuları tartışmak ve bu konulara bir çözüm bulmak için yapılmaktadır. Açık oturumda konu ile ilgili uzmanlar konuyu tartışır. Açık oturumda konuyu tartışanlar 3 yada beş kişi olurlar genelde. Konuşmacılar arasından bir başkan belirlenir ve başkan konuşmayı yönetir.
+ Yorum Gönder


açık oturum nedir özellikleri nelerdir,  açık oturum nedir özellikleri,  açık oturumun özellikleri,  açık oturum özellikleri nelerdir,  açık oturum nedir ve özellikleri nelerdir,  açık oturumun özellikleri nelerdir