+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Yazı türünün özellikleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yazı türünün özellikleri nelerdir
  yazı türünün özelliklerini anlatan bir metin paylaşır mısın? Yazı türleri nelerdir. Yazılar arasında ne gibi farklar vardır bana bu konuda bilgi verebilir misiniz? Yazıların farklı özellikler konusunda bana bilgi gerekmektedir. 2. Şemsihan
  Devamlı Üye

  Yazı türünün özellikleri hakkında bilgi

  Bir insanın herhangi bir konuda içini dökmek, paylaşmak amaçlı kesin hükümlere varmadan samimi bir üslupla yazdığı yazılara deneme denir.

  Deneme tür ve üslup olarak pek çok türe yaklaşır. Bu yüzden de yazılması en zor olan türlerdendir. Belki de adı bu yüzden denemedir. Deneme yazarken paylaşımcı ve samimi bir üslup kullanırken sohbete, düşünmemizi ortaya koyarken fıkraya, duygularımızı ortaya koyarken eleştiriye yaklaşma riski her zaman vardır.

  Denemeye özgü bir konu türü yoktur. Özgürce seçilen bir konuda, yazarın kendi kendiyle konuşma havası içinde yazdığı yazı türüdür. Yazının konusu yazarın o anda aklına geliveren bir konu görünümündedir. Öğretici ve düşünsel yanı da vardır.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Birden çok yazı türü vardır yazı türleri olarak betimleyici yazılar, romanlar, denemeler, makaleler yazı türlerindendir. Roman farklı şekilde yazılırken, deneme ve diğer yazı türleri de farklı kurallar takip edilerek yazılmaktadır.
+ Yorum Gönder