+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Yaz mevsiminin özellikleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yaz mevsiminin özellikleri nelerdir
  yaz mevsiminin özellikleri nelerdir? Bana yaz mevsimin özellikleri konusunda çok acil bilgi gerekiyor bana yaz mevsimin hangi aylar arasında olduğu ve bu mevsimin ne gibi özelliklere sahip olduğu konusunda bilgi verebilir misiniz? Acil olursa çok memnun olurum. 2. Şemsihan
  Devamlı Üye

  Yaz mevsimi insanlar, tabiatın çoğu güzelliklerinden faydalanma olanağı bulur. İnsan sağlığına büyük faydası bulunan ve kemiklerin gelişmesi için gerekli olan D vitamini, güneş ışınlarından alınır. Yazın insanlar cildine ve bazı hastalıkların iyi gelen deniz suyu ve deniz kumundan faydalanılırlar. Güneş banyoları romatizmalar için çok faydalıdır. Güneşin kuvvetli ışınları birçok hastalıkları yok eder ve iyileştirir. Meyvelerin, sebzelerin ekserisi bu mevsimde yetişir. Türkiye'de insan gıdasının büyük bir kısmını tutan; buğday, arpa, mısır ve yulaf gibi hububatlar bu mevsimde toplanır ve ambarlanır. Bu mevsimde araziler gelecek ekim dönemine hazırlanır.


  Yazın aşırı ve kavurucu sıcaklığından da sakınmak gerekir. Uzun süre başı açık kalmak, aşırı güneş banyosu yapmak, cilt ve insan sağlığı için çok tehlikelidir. Serinletici içecekler içmede de aşırı gidilmemelidir. Bu mevsimde yiyecek ve içeceklerin yanında giyeceklere de dikkat etmek gerekir. Yazları ter emici, rutubet çekici pamuklu giyecekler tercih edilip, naylon ve buna benzer giyecekler giyilmemelidir.
 3. Zeyneb
  Bayan Üye
  Yaz Mevsiminin Özellikleri

  Yaz mevsiminin ayları;haziran ,temmuz, ağustos’tur.
  Yazın havalar iyice sıcak olur.
  Gündüzler uzamaya ,geceler kısalmaya başlar.
  Yağmur az yağar.
  Sebze ve meyveler olgunlaşır.
  Okullar tatil olur,insanlar tatile gider.

 4. Gülşen
  Devamlı Üye
  Yaz mevsiminde havalar en yüksek sıcaklığa çıkar. Yaz mevsiminde yaz meyveleri yetişmeye başlar. Yaz mevsiminde deniz suyu ısındığı için insanlar yaz turizmi için denize tatile gider kışlıklar kalkar yerlerini yazlıklar alır. Evdeki kalın battaniye yorgan halılar kalkar yerlerini daha inceleri zlır.

+ Yorum Gönder