+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda antalya nın kültürel özellikleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  antalya nın kültürel özellikleri nelerdir
  antalya nın kültürel özellikleri ile ilgili kısaca özetleyerek paylaşmanızı istiyorum Antalya nasıl bir şehirdir hangi bölgede yer almaktadır bana antalya konusunda bilgi vererek yardımcı olabilir misinizi? 2. Asel
  Bayan Üye

  antalya nın kültürel özellikleri nelerdir

  Antalya nın kültürel özellikleri hakkında

  Avrasya'nın en köklü film festivallerinden biri olan Antalya Altın Portakal Film Festivali ilk kez 1964 yılında Türk sinema sektörünü maddi manevi desteklemek, Türk film yapımcısını nitelikli yapıtlar üretmeye teşvik ederek; Türk Sineması´nın uluslararası platforma açılmasına zemin hazırlamak amacıyla düzenlendi.[36] Başlangıçta Antalya Tiyatro Film Müzik Festivali olarak düzenlenen bu organizasyon daha sonra bugünkü halini almıştır.
  Ana madde: İsmail Cem Televizyon Ödülleri
  Türkiye´de televizyon endüstrisinin gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen ve Türk yapımlarının uluslararası pazardaki temsil gücünü arttırmayı amaçlayan İsmail Cem Televizyon Ödülleri 2010 yılında düzenlenmeye başladı ve pek çok dalda ödül verdi.
  Ana madde: Aspendos Uluslararası Opera Ve Bale Festivali
  1994 yılından itibaren Genel Müdürlüğümüzün en önemli organizasyonlarından biri olan Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali, 1998 yılından itibaren kazandığı uluslararası boyutu düzenlenmektedir.
  Ana madde: Altın Portakal Şiir Ödülü
  Altın Portakal Şiir Ödülü, 1997 yılından beri, bir şair ve kitabına verilmektedir. Türkiye´de ilk defa gerçekleştirilen bu uygulama Altın Portakal Şiir Ödülü´nü özgün bir yere koymakta; onu ayrıcalıklı kılmaktadır.
  Ana madde: Antalya Piyano Festivali
  Dünyaca ünlü besteci-piyanist Fazıl Say´ın Sanat Yönetmenliği´ni üstlendiği Uluslararası Antalya Piyano Festivali, her yıl Kasım ayında düzenlenmektedir.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Antalya akdeniz bölgesinde bulunan bir şehrimizdir. Antalya pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış bir şehrimizdir. Antalya kültürel yönden çok zengindir. Antalya film festivallerinin yapıldığı şehrimizdir. Antalya tarihi yerleri ve denize olan kıyısı nedeni ile her yıl yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır.
+ Yorum Gönder


antalyanın kültürel özellikleri,  antalya nın kültürel özellikleri,  antalya nın kültürel özellikleri nelerdir,  antalyanın kültürü,  antalyanin kulturel ozellikleri,  antalya kültürel özellikleri