+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda eğitim beceri kişilik özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Nevriye Uzun
  Üye

  eğitim beceri kişilik özellikleri
  eğitim beceri kişilik özelliklerini nelerdir paylaşmanızı istiyorum Bir öğretmenin nasıl özelliklere sahip olması gerekir bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Öğretmenlerin nasıl kişiliğe sahip olması konusunda bilgiye ihtiyacım var. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  eğitim beceri kişilik özellikleri

  eğitim beceri kişilik özellikleri hakkında bilgi

  Öğretmenlik bir takım kişilik özellikleri ile bilgi ve beceriler gerektirir. Kişilik özelliklerinin günümüzde öğretilmesi oldukça zor görünmektedir ama beceri ve bilgiler öğretilebilir.

  Etkili öğretmenlerde bulunması gereken bilgi ve beceriler konusunda değişik listeler görmek olasıdır.
  Örneğin; Reed ve Bergman'ın öne sürdüğü etkin öğretmen özellikleri incelendiğinde bu özelliklerin çoğu öğrenilebilir öğretilebilir ve değerlendirilebilir özelliklerdir.

  Öğretmen yetiştiren kurumlarda yapılmaya çalışılan işte bu öğretilebilir öğrenilebilir ve değerlendirilebilir bilgi ve becerileri öğretmen adaylarına kazandırmaya çalışmaktadır.

  Öğretmenlerde bulunması gerekli olan öğretilebilir öğrenilebilir ve değerlendirilebilir davranışların neler olduğu konusunda çeşitli listeler görmek olasıdır.

  Öğretilebilir öğrenilebilir olan davranışlar etkin öğretmenlerde bulunması gereken özellikler olarak görülmektedir.

  Etkin öğretmen özelliklerinden bazıları şu şekilde sıralanmaktadır: 1. Öğretim uzmanı 2. Yönetici 3. Güdüleyici 4. Lider 5. Danışman 6. Çevre düzenleyici ve 7. Model olarak öğretmen. Bir başka yaklaşıma göre ise öğretmenlik mesleği şu boyutları içermelidir.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Eğitim veren kişilerin yada diğer bir değiş ile öğretmenlerin bazı özelliklere sahip olmaları gerekmektedir. Öğretmenler çocukları sevmeli sabırlı ve hoşgörülü olmalı ve kolay anlatabilen ve rahat iletişim kurabilen insanlar olmalıdırlar.
+ Yorum Gönder