+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda türkiye ve güney afrika ekonomik ilişkisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. SUGAR LADY
  Devamlı Üye

  türkiye ve güney afrika ekonomik ilişkisi
  türkiye ve güney afrika ekonomik ilişkisi ile ilgili kısaca bilgi vermenizi istiyorum. bunun dışında bana kısa kısa olacak şekilde hem afrika ülkesi hakkında hem de türkiye hakkında bilgi verebilir misiniz. ama lütfen biraz çabuk olabilir misiniz. 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  türkiye ve güney afrika ekonomik ilişkisi

  Güney Afrika Cumhuriyeti-Türkiye ilişkileri, Güney Afrika Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki uluslararası ilişkilerdir. İki ülke arasındaki resmî ilişkiler 1991 yılında konsolosluk düzeyinde kuruldu. Bu yılda İstanbul ve Johannesburg'da konsolosluklar açıldı. 1992 yılında ilişkilerin büyükelçilik düzeyine yükseltilmesiyle iki konsolosluk da kapatıldı. Şu anda Türkiye'nin Pretoria'da, Güney Afrika'nın da Ankara'da büyükelçilikleri vardır.

  Türkiye Apartheid hükümetiyle herhangi bir ilişki kurmamıştır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Afrika ve türkiye bilindiği gibi dünyaca bilinen ve tanınan önemli ülkelerdir. bu iki ülke arasında bilindiği gibi yıllardır var olan bir ilişki vardır. mesela bu ilişki ekonomi ve ya siyaset gibi alanlarda da olabilmektedir. bence kendi fikrimce türkiye ile afrika da olan ilişkiler çıkara dayanmaktadır.
+ Yorum Gönder