+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Atatürk çiçeği hakkında bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Atatürk çiçeği hakkında bilgiler
  Atatürk çiçeği hakkında kısaca bilgi vermenizi istiyorum Umarım bana yardımcı olursunuz Atatürk çiçeği nasıl bir çiçektir nasıl yetiştirilir bana Atatürk çiçeği konusunda bilgi verirseniz çok mutlu olurum. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Atatürk çiçeği hakkında bilgiler


  Atatürk çiçeği hakkında bilgi

  Kış aylarının kesinlikle en gösterişli bitkisi Atatürk çiçeğidir. İpeksi,muhteşem renkli çiçekleri aslında yaprakların çiçeğe dönüşmüş halidir. Renk tonları krem,pembe ve kırmızı olabilir.

  Çiçekli aldığımız Atatürk çiçeği genelde ertesi yıl açmaz. Bunu sağlamak için çiçekleri geçtikten sonra 10 cm. den yukarısını budayın. Serin ve gölgeli bir yerde mayısa kadar sulamadan bırakın. Mayıs ayında saksı değiştirin. Eski toprağının bir kısmını alın. Düzenli sulayın ve besleyin. Eylül ayından itibaren günde 14 saat karanlıkta kalmasını sağlayın. Akşam bitkinin üzerine ince siyah bir naylon örtün, sabah kaldırın. İki ay devam edin. Çiçeğiniz yılbaşında açacaktır. Bu kadar uğraşmak istemiyorsanız her yıl yeni bitki alın.

  GENEL ÖZELLİKLERİ:

  ISI: Çiçek zamanı oda ısısı idealdir.

  IŞIK: Kışın bol ışık ister.Yazın yarı gölgede durmalıdır.

  SULAMA: Gelişme döneminde düzenli sulayın.

  NEM: Çiçek zamanı her gün su püskürtün.

  Atatürk çiçeğinin bakımı nasıl yapılmalıdır? Atatürk çiçeği nasıl çoğaltılır? Atatürk çiçeği hakkında her türlü bilgiler için buraya tıklayarak forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz…
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Atatürk çiçeği kış aylarında çiçek vermektedir. Atatürk çiçeği yaprakları çiçek gibi görünmektedir. Atatürk çiçeği kış mevsiminde renkli ve canlı yapraklar vermektedir. Tepesinde yaprak şeklinde çiçekleri bulunmaktadır. Oda ısısında yetiştirilmesi gerekmektedir.
+ Yorum Gönder