+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Meslek liseleri hakkında bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Meslek liseleri hakkında bilgiler
  Meslek liseleri hakkında bilgi verebilir misin? Umarım bana yardımcı olursunuz meslek liseleri ile düz liseler arasında ne gibi farklar vardır bana bu konuda bilgi verebilir misiniz. Meslek liseleri hangi alanlarda eğitim vermektedir bana yardımcı olursanız sevinirim. 2. Asel
  Bayan Üye

  Meslek liseleri hakkında bilgiler

  Meslek liseleri hakkında genel bilgiler


  Meslek Lisesi Nedir Avantajları

  Meslek lisesi milli eğitim bakanlıgnın altında buluna düz liseler gibi normal eğitim yanında mesleki derslerde veren bir eğitim kurumu. Düz liseler ile karşılaştırılgından ders saatleri daha fazla olup genel kültür derslerinin agırlıgı olmadıgı mesleki derslere önem verilen okuldur. Günümüzde artık öğrenci ve veliler meslek liselerinin önemini anladı. Şon kayıtlarda meslek liselerine taleblerin arttıgı okullarda yer kalmadıgı gibi haberler gündemde. Düz liseden mezun olan bir öğrenicinin yapabilecegi bir işin olmamamısı sadece lys öss den iyi bir puanla üniversiteye gidip başının caresine bakabilecegi bir durum.
  Bu içerik internet kaynaklarından derlenmiştir
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Meslek liseleri düz liselerden ayrılmaktadır. Meslek liselerinde genellikle mesleki dersler verilir çok fazla kültür derslerine yer verilmez. Kültür dersleri olarak matematik, kimya ve fizik dersleri pek verilmediği için lys gibi sınavlarda meslek lisesi öğrencileri zorlanmaktadırlar. Meslek liseleri hangi alanda eğitim alınıyorsa o mesleğe yönelik eğitim vermektedir.
+ Yorum Gönder