+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Deri mühendisliği hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Deri mühendisliği hakkında bilgi
  Deri mühendisliği hakkında kısaca özetleyerek bilgi verebilir misiniz. bunun dışında bana deri mühendisliğinin toplam da kaç puan istediğini ve ayrıca bu mühendislerin en gibi görevleri olduğu hakkında da kısa kısa bilgiler verebilir misiniz. 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Deri mühendisliği hakkında bilgi

  Deri Mühendisliği Bölümü Tanıtımı:
  Programın Amacı
  Deri ve lif teknolojisi programının amacı deri, pamuk ve yünün işlenmesi ile ilgili teknolojiyi geliştirme alanında çalışacak insangücünü yetiştirmek ve bu alanda araştırma yapmaktır.
  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
  Deri ve lif teknolojisi programında fizik, kimya, biyoloji ve ekonomi gibi temel derslerden başka lif bitkileri, hayvansal lifler, bitkisel lifler, madensel lifler, sentetik lifler, kürk hayvanları ve yetiştirilmesi, büyükbaş hayvan derilerinin işlenmesi konuları ile ilgili dersler okutulmaktadır.
  Gereken Nitelikler
  Deri ve lif teknolojisi alanında çalışacak kimselerin temel bilimlere ilgili ve bu alanda başarılı, inceleme ve araştırmaya meraklı, yaratıcı kişiler olmaları beklenir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Deri mühendisliği bilindiği gibi türkiye de sadece ege üniversitesinde bulunan bir mühendislik bölümüdür. bu bölüm bilindiği gibi pek de yaygın olmasa da bu Deri mühendisliğinin amacı bilindiği gibi deri için üretilen mamüllerin mühendislik ile bileşmesi
  i ve daha iyi bir hal almasıdır.
+ Yorum Gönder