+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Telefonun icadı hakkında kısa bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Telefonun icadı hakkında kısa bilgi
  Proje ödevim için bana Telefonun icadı hakkında kısaca özetleyerek bilgi vermenizi istiyorum telefonu kim icat etti hangi yıldan bu yana telefon kullanılmaktadır bana bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim. 2. Asel
  Bayan Üye

  Telefonun icadı hakkında kısa bilgi

  Telefonun icadı hakkında bilgi

  TELEFONUN İCADI
  1876 yılında Alexander Graham Bell telefonu icat ettiğinde, insan iletişiminde yeni bir çığır açıldı. Bell'in buluşundan önce, bir mesajı en hızlı iletmenin yolu, Mors alfabesiyle telgraf hatlarından ulaştırmaktı. Ancak telgraf kullanımında, insan sesinin teller aracılığıyla aktarılmasına olanak yoktu. Kendi dönemine göre yeni bir yöntem sayılan telgraftan önce, acil mesajların atlı ulaklar, duman işaretleri, güvercinler ve gemiler kullanılarak iletilmesi gerekiyordu. 1870'li yıllarda pek çok insan, telgrafı geliştirmek için çaba harcıyordu. Ancak Bell, tek başına ipi göğüslemeyi başardı. Bell, tüm hayatını sağırların eğitimine adamıştı. Bir yandan da telgrafı geliştirmeye ve bu sayede para kazanmaya çalışıyordu. Deneyleri sırasında, bir odadan diğerine gerdiği telin yansıttığı ses titreşimlerini duydu. Bu zayıf sesi, diğer mucitler de duymuş olsalar bile, büyük farklılığı kavrayamadıkları hemen hemen kesindi. Bell, insan kulağının titreşimleri güçlendirmesi konusundaki derin bilgilerinin yardımı ve tel aracılığıyla insan sesinin aktarılmasının mümkün olduğunu kavradı. Böylece, telefon doğdu. On yıl içerisinde, önce Amerika'ya daha sonra da tüm dünyaya yayıldı.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Telefon Alexander Graham Bell tarafından 1876 yılında icat edilmiştir. 1877 yılında Alexander Graham bell Amerikada bir telefon şirketi kurmuştur. Alexsandar Graham Bellin babası Norveçin Başkenti Osloda sağır ve dilsizler okulunda öğretmendi ve Bellde babasına yardım ediyordu bu nedenle ses konusunda oldukça bilgiye sahipti ve ses dalgaları üzerine araştırma yaparken telefonu icat etmiştir.
+ Yorum Gönder


telefonun icadı ingilizce bilgi,  telefonun icadı ve gelişimi hakkında kısa bilgi