+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Telefonun tarihçesi hakkında kısa bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Telefonun tarihçesi hakkında kısa bilgi
  Telefonun tarihçesi hakkında kısaca bilgi vermenizi istiyorum. Telefon hangi yıl icat edilmiştir telefonun mucidi kimdir bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Telefonu bulan kişi ne iş yapıyordu. 2. Asel
  Bayan Üye

  Telefonun tarihçesi hakkında kısa bilgi

  Telefonun tarihçesi hakkında bilgiler

  Telefonun İcadı

  Telefonun İcadı 14 Şubat Telefonun İcadı (1876) Edinburg doğumlu Alexsander Graham Bell, Amerikan yurttaşlığına geçmişti ve sağır bir kıza aşıktı. Sağırlara nasıl yardımcı olabileceğini düşünüyordu. Boston Üniversitesinde ses fizyolojisi profesörü iken sesleri mekanik olarak yeniden üretme fikri kafasını sürekli meşgul ediyordu. Ses dalgaları, elektrik akımına dönüştürülebilirse, o zaman elektrik akımının da bir devrenin öteki ucunda yeniden sese dönüşürülebileceğini düşünüyordu. 1876 yılıydı. Bir gün sesi taşımak üzere tasarladığı bir araçla deney yaparken, pilin asiti pantolonuna döküldü. Asistanı Thomas Watsondan, Watsonın binanın başka bir tarafında olduğunu bilmeden yardım istedi. Bundan sonra neler olduğunu laboratuvar notlarında şöyle anlatır: Ağızlıktan şu tümceyi söylemiştim: Bay Watson, buraya gelin. Sizi görmek istiyorum. Şaşılacak bir şey, ama geldi ve söylediklerimi duyup anladığını söyledi. Ondan sözlerimi yinelemisini istedim. Harfi harfine yineledi. Sonra yer değiştirdik Watson, kitabın birinden ağızlığa birkaç bölüm okurken alıcıdan dinledim. Çıkan seslerin alıcıdan geldiğine hiç kuşku yoktu. Duyulan ses yüksek, ama anlaşılmaz ve boğuktu. Ne söylendiğini çıkaramadım, ama rastgele bazı sözcükler çok açıktı; en sonunda da çok açık ve anlaşılır biçimde Bay Bell, söylediklerimi anladınız mı tümcesi duyuldu. Bell, bir yıl sonra telefonun patentini aldı.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Telefon 1876 yılında Alexander Graham Bell tarafından icat edilmiştir. Alexander Graham Bell telefonu icat etmeden önce Norveçte sağır ve dilsizler okulunda çalışan babasına yardım etmiş ve ses konusunda oldukça bilgiye sahipti ses dalgaları üzerine yaptığı araştırmalardan sonra telefonu icat etmiştir.
+ Yorum Gönder