+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Televizyon hakkında kısa bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Televizyon hakkında kısa bilgi
  Televizyon hakkında kısa bir şekilde paylaşmanızı istiyorum. Televizyon kim tarafından kaç yılında icat edilmiştir televizyon konusunda bana acil bilgi gerekmektedir bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Televizyon hakkında kısa bilgi


  Televizyon hakkında bilgi

  Televizyon, görüntünün ve görüntüyle alakalı seslerin aynı anda elektromanyetik dalgalar halinde yayılması prensibine dayanan en mükemmel haberleşme sistemlerinden biri. Televizyonun temel prensibi ışık enerjisinin elektrik enerjisine çevrildikten sonra yayınlanması ve alınan elektromanyetik sinyallerin tekrar ışık enerjisine çevrilmesidir.

  Televizyonun günde 3 saatten bir yılda yiyip bitirdiği zamanı hesaplarsak, 1095 saat eder. Bu da gecesiyle, gündüzüyle 45 gün demektir, televizyon başında geçen 45 gün ve 45 gece. Yani yaklaşık 1,5 ay.

  Yazının devamında UNESCO'nun televizyon ile ilgili yaptığı araştırmayı bulabilirsiniz.
  UNESCO tarafından yapılan araştırmaya göre;

  Türkiye ABD'den sonra en çok televizyon izlenen ikinci ülke.

  95 kişiye bir kahvehane, 65 bin kişiye bir kütüphane düşen Türkiye'de insanlar televizyon okuyor, kitap seyrediyor!"

  Amerikalıların günde ortalama 3 saat 59 dakika ile birinci sırada yer aldığı televizyon izleme sıralamasında, Türkiye 3 saat 36 dakika ile ikinci sırada yer alıyor.

  Çok sık televizyon izleyen 1 ve 3 yaş arası bin 300 çocuğun incelendiği araştırmada, 7 yaşına geldiklerinde yüzde 10"unda konsantrasyon, dikkatsizlik ve huzursuzluk problemleri bulunduğu gözlemlendi.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Televizyon haberleşme sağlayan aletlerden bir tanesidir. Televizyon John Logie Baird tarafından icat edilmiştir. Amerikalılar zamanlarının çoğunu televizyon izleyerek geçirmektedirler. Son yıllarda internettin çok yaygın kullanılmaya başlamasıyla televizyon artık eskisi kadar izlenmemektedir.
+ Yorum Gönder


televizyon hakkında kısa bilgi