+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda İhlas haber ajansı hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İhlas haber ajansı hakkında bilgi
  İhlas haber ajansı hakkında kısaca bilgi verebilir misin? İhlas haber ajansı ne zaman kuruldu hangi amaç ile kuruldu ihlas haber ajansının özellikleri konusunda bana bilgi gerekiyor bana ihlas haber ajansı ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Umarım bana bu konuda bilgi verir misiniz. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  İhlas haber ajansı hakkında bilgi

  İhlas haber ajansı


  İhlas Haber Ajansı'nın en kısa vadede hedefi ise dünyanın en büyük ve en hızlı haber ajansı olarak abonelerine hizmet vermektir.

  Türkiye'deki en kapsamlı haber ajansı olan İHA, profesyonel kadrosu, modern teknolojik cihazlarla donatılmış yurt içinde ve yurt dışındaki 145 büro, 500?e yakın kamera, görüntü transferi için 78 adet data hattı, Bağdat, Musul, Basra, Erbil, Gazze, Ramallah, Kudüs, Moskova, Tahran, İstanbul, Kahire, Paris, Londra, Washington, Frankfurt, Ankara, Samawa, Suriye, Necef, Nasıriye ve Amman'daki 14'ü canlı yayın aracı olmak üzere toplam 22 adet uydu uplink sistemi ile dünyanın her yerindeki gelişmeleri, en son olayları takip etmektedir.Bünyesinde ayrıca, dijital ve Betacam görüntü montaj setleri ve yüzlerce dijital fotoğraf makinası bulunmaktadır.

  İHA, hem Türkiye'den hem de Avrupa, Orta Doğu, Arap Yarımadası ve Orta Asya ülkelerinden anında haber alabilen bir organizasyona sahiptir. Başarısını bütün dünyaya kanıtlamıştır. Ihlas Haber Ajansı, ürettiği haberleri yurt içinde ve yurt dışında pazarlamaktadır. Güçlü, yaygın alt yapı ve teknik imkanlarını medya kuruluşlarına kiralamaktadır. İHA; büyüklüğü, ekonomik bütçeleri ve yayınlarının yaygınlığı hangi ölçüde olursa olsun, tarafsız ve kaliteli haberciliğin temel ilkelerinden ayrılmaksızın, müşteri memnuniyeti merkezli, esnek hizmet anlayışı ile 300'ü aşkın Türk ve dünyaca ünlü uluslar arası medya kuruluşu ile çalışmaktadır.

  British Broadcast Corporation (BBC)'nin bir haberine göre, haber ağının yaygınlığı, kaliteli, hızlı ve tarafsız habercilik anlayışıyla, İHA dünyanın en büyük 3'üncü haber ajansıdır. İHA, görüntülü, yazılı ve fotoğraflı haber servisleri ile zamanla yarışmakta ve dünya çapında habercilik kalitesi sunmaktadır. İhlas Haber Ajansı esas hedefini "bir dünya ajansı olmak" şeklinde belirlemiştir. Dünya standardında iş ve organizasyon kalitesini yakalamak amacıyla, 1999 ve 2000 yıllarında ISO 9001 kalite sistemi kurma çalışmalarını yürütmüş, 19 Mart 2001 tarihinde Amerikan Kalite Birliği'nden (AQA) ISO 9001:2000 Kalite Belgesi almıştır.

  İHA habercilik alanında dünyaca ünlü bir marka olma yolunda edindiği yeri gün geçtikçe pekiştirmekte, saygınlığı artmaktadır.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Türkiyenin en büyük haber ajansı İhlas haber ajansıdır. İhlas haber ajansının yurt dışında 145 tane bürosu bulunmaktadır. İhlas haber ajansı en hızlı haber ajanslarından başında gelmektedir. İhlas haber ajansı en fazla alete sahip olan ajanstır. İhlas haber ajansı en çok bilinen ve haberine güvenilen haber ajansıdır.
+ Yorum Gönder