+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda İhlas finans ödemeleri hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İhlas finans ödemeleri hakkında bilgi
  İhlas finans ödemeleri hakkında bilgi verebilir misin 2. Şemsihan
  Devamlı Üye

  İhlas finans ödemeleri hakkında bilgi  İhlas finans ödemeleri hakkında bilgi nelerdir


  İhlas Finans Kurum A.Ş. 16 Aralık 1983 tarih ve 83/7506 sayılı Özel Finans Kurumları Kurulması Hakkında Kararname’ye göre ve 21 Nisan 1995 tarihinde T.C. Merkez Bankası’ndan gerekli izni alarak 28 Nisan 1996 tarihinde faaliyetine başlamıştır.


  İhlas Finans Kurum A.Ş.’nin Merkez şubesi dışında, Cağaloğlu, Ümraniye, Fatih, Kazasker, Avcılar, Bakırköy (İstanbul), Ankara, Siteler (Ankara), Bursa, Adapazarı, Konya, İzmir, Denizli, Balıkesir, Kayseri, Samsun, Malatya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Adana, Antalya, Kocaeli, Eskişehir ve Şanlıurfa şubesi olmak üzere 25 şubesi bulunmaktadır.

  Diğer finans kurumlarında olduğu gibi İhlas Finans Kurumu’ şubesi bulunmayan yerlerde Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Egebank ve Garanti Bankası’nın muhabirliği aracılığı ile hizmet vermektedir.


  İhlas Finans Kurumu A.Ş. faaliyetine başladığı 1995 yılı sonu itibarıyle 251 personel istihdam etmiş, bu sayı 1996 yılı sonunda 550 personele çıkmıştır.

  İhlas Finans Kurumu A.Ş. 1995 yılında toplam 6.766,4 milyar TL. sı fon toplamış olup topladığı fonlarına karşılık 7.395,1 milyar TL. sı fon kullandırtmış ve bu faaliyetinden 791 milyar katılım hesap sahiplerine, 218,8 milyar TL. sı da ( vergi öncesi) kuruma kâr sağlamıştır
+ Yorum Gönder