+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda İsmail bilgin hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İsmail bilgin hakkında bilgi
  İsmail bilgin hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz. mesela İsmail bilgin kimdir tam olarak nerede ve ne zaman dünyaya gelmiştir. bunun dışında İsmail bilgin ne gibi işler ile meşgul olan biridir. gibi lütfen kısa kısa açıklamalar verin. 2. Asel
  Bayan Üye

  İsmail bilgin hakkında bilgi

  İsmail bilgin Kimdir

  Hakkında

  1964 yılında Gelibolu’nun Evreşe bucağında doğdu. İlk ve ortaokulu Evreşe’de, liseyi Gelibolu’da bitirdi ve İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Jeoloji Mühendisliği Bölümünü kazandı. Fakülteye devam ederken, iki sene süreyle Türkiye Çocuk dergisinde çalıştı. Daha sonra, mezun olduğu üniversiteye asistan olarak girdi. 1993 yılında yüksek lisansını, 1999 yılında doktorasını tamamlayarak jeoloji doktoru unvanını aldı.

  2000 yılında, akademik hayatını sürdürdüğü İstanbul Üniversitesi’nden ayrıldı. Hâlen bir kamu kurumunda jeoloji mühendisi olarak çalışmaktadır. Yayınlanmış makaleleri bulunan yazarın, edebî faaliyetlerinin yanı sıra bilimsel çalışmaları da sürmektedir.
  Yazarın Kitapları

  57. Alay / Çanakkale
  57. Alay / Filistin
  57. Alay / Galiçya
  Çanakkale Destanı - Gerçek Efsanelerin Öyküsü
  Çanakkale Savaşı Günlüğü - Gün Gün Saat Saat Çanakkale
  Çanakkale'nin Kadın Kahramanı: Safiye Hüseyin
  Elveda Balkanlar
  Kurtuluşun Kahramanları
  Medine Müdafaası / Çöl Kaplanı Fahrettin Paşa
  Osmanlılar Geliyor
  Sarıkamış - Beyaz Hüzün
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İsmail bilgin bilindiği gibi yaxzar kimliği ile tanınan yetenekli ve de pek çok eseri olan bir türk yazardır. çanakkale ,filistin,galiçya ,ayrılmaz ikili,çanakkale tufanı,çanakkale destanı ve daha pek çok farklı türde kitabı vardır yazarın.
+ Yorum Gönder


ismail bilgin kimdir,  ismail bilgin hakkina bilgi