+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Altın kurbağa hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Altın kurbağa hakkında bilgi
  Altın kurbağa hakkında bilgi verirseniz memnun olurum Altın kurbağalar nerede yaşıyorlar soyları devam eden bir tür müdür bana Altın kurbağalar konusunda acil bilgi gerekiyor bana altın kurbağalar konusunda acil bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Umarım bana gerekli olan bilgiyi verirsiniz. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Altın kurbağa hakkında bilgi

  Altın kurbağa (Bufo periglenes), küçük ve parlak sarı-turuncu renkli, tropikal ormanlarda bulunan ve günümüzde soyu tükendiği sanılan bir kurbağa türüdür.

  1989'dan beri dünyanın hiç biyerinde görülmemiş ve rapor edilmemiştir ve IUCNsoyu tükenmiş olarak sınıflandırmıştır.Soyunun tükenmesinin küresel ısınmanınikiyaşayışlı nüfusunun azalmasının kanıtıdır.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Altın kurbağalar sarı ve parlak olmaları nedeni ile altın kurbağa olarak anılmaktadır. Altın kurbağalara Tropikal ormanlarda yaşadığına inanılan ve soyunun tükendiği düşünülen kurbağa türüdür. Altın kurbağalara 1989 yılından bu yana dünyanın hiç bir yerinde rastlanılmamıştır. Küresel ısınmaya bağlı olarak soyunun tükendiği düşünülmektedir.
+ Yorum Gönder