+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Kurbağanın yaşam döngüsü hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kurbağanın yaşam döngüsü hakkında bilgi
  Kurbağanın yaşam döngüsü hakkında bilgi verebilir misiniz. bunun dışında bana kurbağanın tam olarak nasıl bir hayvan olduğunu ve ne gibi özelliklere sahip olduğu hakkında da bilgi verebilir misiniz. şimdiden teşekkür ederim. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Kurbağanın yaşam döngüsü hakkında bilgi

  Çevremizdeki su birikintilerinde,dere ve göl kenarında yaşayan kurbağaları hepimiz görürüz. Kurbağa yavruları yumurtadan çıktıklarında erişkin kurbağaya hiç benzemezler. Kurbağa yavruları su içinde yumurtadan çıkar. Yumurtadan çıkan kurbağa yavrusu,başkalaşım öncesinde,suda yaşamaya olanak sağlayan bazı özelliklere sahip uzun bir kuyruğu ve sudaki oksijeni almasına yardım eden yüzgeçleri vardır. Başkalaşımla birlikte kurbağanın yapısı değişerek karada yaşamaya uygun bir canlı haline gelir. Suda karaya geçişte kurbağanın kuyruğu kısalır,bacakları oluşmaya başlar ve akciğerleri gelişmeye başlar.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kurbağa bilindiği gibi dört ayaklı omurgalı canlılardır. bunun dışında bu hayvan bilindiği gibi hem karada hem de denizde yaşayabilen bir canlıdır. ve son olarak kurbağaların hem zehirli hem de zararsız olanları da bulunmaktadır.
+ Yorum Gönder