+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Küp hakkında kısa bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Küp hakkında kısa bilgiler
  Küp hakkında kısa bilgiler var ise verebilir misiniz. bunun dışında bana küpün hacminin alanının ve diğer bir çok özelliğinin tam olarak nasıl bulunduğu hakkında konu anlatımlı bir video paylaşabilir misiniz çok acilll. o yüzden acele eder misiniz. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Küp hakkında kısa bilgiler

  Küp hakkında kısa bilgiler  Soru: Küp nedir?
  Kategorisi: Bilim
  Hakkında Bilgi: Küp bir geometrik şekil matematiksel deliller, mimaride kullanılan önemli olduğunu ve matematiksel olarak bağlantılı alanlarda diğer; yanı sıra mutfak ve ötesinde gibi. İşte bazı küp önemli anlamları bulunmaktadır.

  Küp Geometrik Katı olarak. Düzenli altı yüzlü cisim, küp altı yüzlü geometrik katı, aynı zamanda bir blok denir. Biri uyumlu, çok yüzlü açıları ve uyumlu, düzgün çokgenler yüzler ile sadece beş katı dahil ideal katılar, biridir. Diğerleri normal tetrahedron, düzenli sekizyüzeylinin, düzenli dodecahedron ve düzenli icosahedron, 4 olan, 8, 12 ve 20 tarafta sırasıyla. Küp bu beş tek yüz başına dört kenarları: tetrahedron, sekizyüzeylinin ve icosahedron için - eşkenar üçgen ile oluşan yüz - üç var; ve dodecahedron - Düzenli beşgen oluşan yüz - beş sahiptir.

  bir küpün hacmi itibaren yüksekliği genişliği ile uzunluğu çarpılarak bulunur ve bu ölçümler hep aynı olduğundan, V = s3 ler herhangi bir yan uzunluğudur. Sonuç olarak, üç eşit şartlarda ürünü terimin küpü denir. , Ne zaman kuşbaşı ki, sayı küp kök denir eşit sayıda faktör ve faktör numarayı oluşturma eylemi küpüne fiil ile başlar.

  Küp ve Mutfak Sanatları. Kelime küp üç şekilde mutfak sanatı ile ilişkilidir. Birincisi, kısaltılmış bir şekilde buz küpü, küp yaklaşık şeklinde buz küçük bir blok başvurmak için kullanılır. Bir buz küpü yapımcıları yargılama baş yollardan / x dakika yüzdendir ki, bu kısaltma sık kullanılan istatistik küp vardır.

  küp İkincisi, fiil mutfakta için zar eşdeğer, "küçük küpler halinde gıda kesmek anlamına gelir." Bu mutfak tekniği belirli bir boyuta sebze ve meyve kesim için kullanılır. perspektif koymak için: Bu büyük bir düzensiz adet almak gerektiğini belirtmek için kullanılır pirzolası; çok küçük verimleri kıyma, ama düzensiz adet; süre küp veya yiyecek orta ölçekli, düzenli bit zar sonuçlanır. genellikle inç (~ 6 mm ~ 19mm) her iki tarafta ¾ için ¼ doğranmış besindir.

  Üçüncü olarak, küp isimlere fiil bir teknik, genellikle sığır eti tenderize için kullanılır. Bunu yapmak için, bir et tenderizer olan bir metal küp çekiç-sap gibi bir kare deseni ile kaplı bir sürümünü kullanır. tekrar tekrar uygulamak tenderizing ile et çarpıcı olarak, elyaf ve kareler bir model kırık yüzeyinde ortaya çıkıyor.

  Küp Diğer Anlamları. Cube da birçok farklı şeyleri ifade etmek için kullanılır. Küp küp biçiminde, bir kütüphane, bir açık plan ofis veya çalışma alanında bir modül kısa nerede bölücüler değil, duvarlar, ayrı çalışma yerleri. Küp veya - özgün İspanyolca kılınmış gibi - küp, bir bitki, kökleri hangi iki balık zehir olarak kullanılan ve ticari olarak pestisit rotenone diğer maddeler ile gelişti. Cube da 8 (~ 20cm) inç küp şeklindeki G4 bilgisayar Apple tarafından satılan isim, G4 Cube denir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Küp bilindiği gibi geometri dersinde katı cisimler konusunda gördüğümüz diğer katı cisimlere oranla çok daha kolay anlaşılan ve çok daha basit kurallara sahip olan bir cisimdir. hem şekli güzeldir hemde soruları kolaylıkla çözülebilmektedir.
+ Yorum Gönder


küp hakkında bilgi,  küp hakkında kısa bilgi,  küp ile ilgili bilgiler,  küp ile ilgili bilgi,  küp ile ilgili kısa bilgiler,  küp ile bilgiler