+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Su maymunu hakkında bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Su maymunu hakkında bilgiler
  Su maymunu hakkında bilgiler verirseniz sevinirim. bunun dışında bana Su maymunu hakkında bir kaç resim verebilir misiniz. bunun dışında Su maymunu nasıl kullanılmaktadır ve ne gibi renklere sahiptir kısa kısa açıklayabilir misiniz.. 2. Şemsihan
  Devamlı Üye

  Su maymunu hakkında bilgiler

  Güney Amerika kökenli yarı sucul bir kemirgendir. Bununla birlikte, kürk çiftliklerinden kaçması sebebi ile günümüzde Güney Amerika, Avrupa ve Asya' da kalabalık vahşi populasyonlar mevcuttur. Yuvaları için delik açmakta ve nehir kıyıları, bentler ve sulama tesislerine zarar vermektedirler. Sulak alan bitkileri ile beslenirler, geniş sazlık alanlara zarar verebilirler
  Genel Tanımlanması:

  İri bir kemirgen türüdür, yüzeysel olarak sıçan benzeridir, kürkü kahverengi ve sarı kahverengi renklidir, silindirik bir kuyruğu vardır. Arka ayakları perdelidir, ayak izi 15 cm uzunluğuna kadar çıkabilir. Perde izi genelde görülebilirdir. Dışkıları 70 mm uzunluğa kadar olabilir, boyuna hafif yollar mevcuttur.

  Yaşadığı Yerler:


  Nehir kenarlarındaki bölgeler, sulak alanlar


  Yaşayabileceği Koşullar:

  Suya yakın alanları yaşamak için tercih eder, nadirde olsa nehire 100 metreden uzakta da görülmüştür. Sert kışlar üreme başarısını ve yetişkinlerin hayatta kalma oranını düşürür.

  Genel Etkileri:

  Yuvaları, nehir kenarlarının ve bentlerin temeline zarar vermektedir. Sazların genç filizlerini ve onların rizomlarını yer. Bütün yatakları tamamiyle açabilir, ve onları üstü açık su alanlarına çevirebilir. Habitatı ve balaban, saz delicesi gibi nadir bataklık kuşlarının hayatlarını tehdit eder.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Su maymunu değince eminim hepinizin aklına hemen bir hayvan gelmiştir. ama Su maymunu bir hayvan değildir. oyuncak gibi bir şeydir. bunlar öncelikle çok küçük boncuk gibi renkli şeylerdir daha sonra suya konuldukları zaman bir müddet sonra suyun içinde büyürler . ayrıca Su maymunu bilindiği gibi rengarenktirler. yani bir çok farklı renge sahiptir.
+ Yorum Gönder