+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Nurettin rençber hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Nurettin rençber hakkında bilgi
  Nurettin rençber hakkında bilgi verirseniz memnun olurum Nurettin rençber nerede doğmuştur nurettin rençber nerede yaşamıştır asıl mesleği nedir bana Nuredttin Rençber konusunda acil bilgi verebilir misiniz_? Nurettin Rençberin hayatı konusunda işime yarayacak bilgiler verirsiniz umarım. 2. Şemsihan
  Devamlı Üye

  Nurettin rençber hakkında bilgiler neler

  Adıyaman asıllı göçmen bir ailenin çocuğu olarak 1960 yılında Mersin'de doğdu. Çocukluk ve gençlik yılları bu liman kentinde geçti. Liseden sonra iki yıl kadar fabrika işçiliği yaptı. Ardından üniversite yılları başladı. Dört yıl süren öğrencilik yaşamını 1985'te mezuniyetle noktaladı (AÜ - DTCF Felsefe Bölümü). İlk konserini yine aynı yıl içinde AST salonunda verdi. 1987'de evlendi.

  1988'de öğretmenliğe başlayan ozan, Anadolu'nun çeşitli kasabalarında görev yaptı. Bu arada Anadolu'yu kasabalarıyla, halkıyla ve tabi ki müziğiyle yakından tanıma olanağını buldu.

  Öğrencilik yıllarında yaptığı bestelerini "Dağ Türküleri ve Deniz Şarkıları" adlı ilk kasetinde topladı. Halen Anadolu'da (Kırşehir) öğretmenlik yapan ozanın Yiğit ve Eylül adlarında iki çocuğu vardır.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Nurettin Rençber Adıyamanlıdır Nurettin Rençber Mersinde doğmuş ve burada yaşamıştır. Liseyi bitirdikten sonra iki yıl fabrikada çalışmıştır daha sonra üniversite okumuş ve felsefe bölümünden mezun olmuş ve öğretmen olarak ülkenin birden çok yerinde öğretmenlik yapmıştır son olarak kırşehirde öğretmenlik yapmaktadır. 1987 yılında evlenmiş ve iki çocuk babasıdır. Aynı zamanda halk sanatçısıdır.
+ Yorum Gönder