+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Sabah gazetesi hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sabah gazetesi hakkında bilgi
  Sabah gazetesi hakkında bilgi verirseniz memnun olurum. bunun dışında bana sabah gazetesinin tam olarak kaç yılında ve kim tarafından kurulduğu hakkında da bilgi verebilir misiniz. son olarak bana sabah gazetesinin nasıl bir gazete olduğu hakkında da bilgi verebilir misiniz. 2. Asel
  Bayan Üye

  Sabah gazetesi hakkında genel bilgi


  22 Nisan 1985'te Dinç Bilgin'in sahibi olduğu Sabah Yayıncılık A.Ş. bünyesinde İstanbul'da yayımlanmaya başlandı.İlk genel yayın yönetmeni Rahmi Turan'dır. 2002 yılında Ciner Grubu tarafından satın alındı. 2 Ocak 2006 itibariyle genel yayın yönetmenliğine Fatih Altaylı'nın getirildiği ulusal bir gazetedir. Sloganı "Türkiye'nin en iyi gazetesi"dir.

  2006'da 21. yıldadır. 44 sayfa, 35 ykr. Seri ilanlı, çokekli, 5 sayfa spor, 5 sayfa ekonomi-borsa ve sarı sayfalarıyla Printcity'de basılıp Merkez Dağıtımla dağıtılır.

  Yazarları Salih Memecan, Yılmaz Özdil, Mehmet Barlas, Meliha Okur, Aydın Ayaydın, Mahmut Övür, Hıncal Uluç, Fatih Altaylı, Erdal Şafak, Mehmet Altan, Yavuz Donat.

  Siyasi çizgi: Liberal.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Sabah gazetesi bilindiği gibi türkiyenin en çok okunan gazetelerinden biridir. bunun dışında bu sabah gazetesinin bilindiği gibi sahipleri günümüzde turkuaz medya grubudur. ve son olarak bu gazetenin sloganı da bilindiği gibi "türkiyenin en iyi gazetesi " şeklindedir.
+ Yorum Gönder