+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Akvaryum köpek balıkları hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Akvaryum köpek balıkları hakkında bilgi
  Akvaryum köpek balıkları hakkında bilgi vermenizi istiyorum. bunun dışında akvaryum köpek balıkları tam olarak ne ile beslenirler ayrıca ne kadarlık b ir boyutları vardır ve son olarak nasıl akvaryum da yaşayabilir yorlar. teşekkür ederim. 2. Şemsihan
  Devamlı Üye

  Akvaryum köpek balıkları hakkında bilgi nelerdir  bu balıklar çok ürkek tedirgin ve hassas balılardır çok hızlı yüzücülerdir bu kadar hızlı yüzmelerine ramen çok dikkatsiz ve dengesiz yüzerler bu balıklar dikkatsiz yüzdükleri için her an ürktüklerinde bişelere kafasını çarpabilir bu balıların yüzgeçleri çok kuvvetlidir bu yüzden akvaryumdan herhangibi sebepden ürkütüldüklerinde akvaryumdan atlarlar . bu balıklar çok büyük boylara ulaşabilmektedir akvaryum şartlarına baglı olarak( büyüklük) bir metre kadar olurlar.balıklar dip yemi ve yosun katkılı yemlerle beslenmelidir akvaryum içinde işkta diger balıklar gibi belki yeme gelmeye bilir sitres yüzünden ama karanlıkta gelirler bu balıklar iyi beslenirlerse çok çabuk büyürler akvaryum içinde üremeleri çok zordur yumurta dökerek ürerler balıklar karanlık ortamlara veya magralara girerek yumurta döker. bu balık sitresli oldugu için akvaryumun içini kovuklarla köklerle doldurumak balık için iyi olacaktır.bu balık yetiştigi yerde besin kaynagı olarakte beslenir kesinlikle köpek balıklarıyla bi alakası yoktur sadece köpek balıklarına benzerlikleriyle bilinirler bu balıklar köpek balılarının aksine zararsızdır japon balıkları ve diger zararsız balıklarla çok iyi uyum saglar herkese tavsiye edecegim bir türdür bu balık derisinin ince uluşunda çok çabuk hastalıga yakalanır bazen bu balıgı bir yapragın veya bir taşın dibinde ters dönmüş olarak görebilirsiniz ama bu sizi şaşırtmasın çünkü bu onları dogal davranışıdır korktuklarında bayılmış gibi yaparlar sakın ölü diye atmayın akvaryum sevgisi bu bilgiler deneyim sonrası kazanılan bilgilerdir hiç biri bilimsel deyildir..

  TABİATI:hindistandaki nehirler

  YAŞAYIŞ ŞEKLİ:barışcıl

  YAVRU ALIMI:akvaryum ortamında çok zor

  BAKIMI:kolay ve çok zevkli

  SU SICAKLIGI:22-28 derece

  EN FAZLA BÜYÜYECEGİ BOY:akvaryum geniş olursa akvaryum içinde bir metre kadar büyüye bilir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Akvaryum köpek balıkları bilindiği gibi otçul olarak bilinen bir köpek balığı türüdür. bu köpek türünün yani Akvaryum köpek balıklarının ortalama ömürleri 10 yıl civarındadır. bunun dışında Akvaryum köpek balıkları biraz büyük oldukları için akvaryumun da buna uygun olması gerekmektedir.
+ Yorum Gönder